JAWI zdecydowało o aresztowaniu trzech dziewczyn zaangażowane w kontrowersję o ‚molestowaniu’ na spotkaniu B1A4

Bez tytułuFederal Territories Islamic Department (JAWI) podjęli decyzję o aresztowaniu trzech malezyjskich dziewczyn. 

Jeśli ktoś nie wie o co chodzi, niech najpierw zapozna się z tym wpisem KLIK.

JAWIDepartment of Islamic Development Malaysia (JAKIM) stwierdzili, że dziewczyny te muszą wziąć za to odpowiedzialność. JAWI i JAKIM nazwali ten incydent jako nieprzyzwoitość publiczną. 

Decyzja o aresztowaniu (max. 6 miesięcy) może się zmienić na grzywnę w wysokości 1000 MYR (ok. 278 dolarów).

Reklamy

8 comments

 1. Ciężko jest mi się pogodzić z prawem jakie u nich panuje. Nie chciałabym być karana/więziona za to, że mogę zobaczyć czy dotknąć swojego idola. Jest mi przykro z zaistniałej sytuacji. Mam nadzieje (chociaż jest ona nikła), że do tego nie dojdzie.

  Polubienie

 2. Trochę głupi jest powód aresztowania, ale przynajmniej mają za swoje. Mogły się spodziewać, że chłopcy będą chcieli je wziąć za rękę – więc czemu się zgodziły skoro czegoś takiego zabrania ich religia? Wizerunek chłopców nie powinien być naruszony przez jakieś muzułmanki i ludzi, którzy oskarżyli ich o molestowanie.

  Polubienie

 3. Trochę głupio, że za taką błahostkę je aresztują… no ale takie prawo u nich… Ale jak wiedziały jakie będą konsekwencje to nie rozumiem po co się godziły…

  Polubienie

 4. Pewnie każda inna fanka (czyt europejska czy amerykańska), to by na tych kilka godzin wiedząc gdzie idzie, ‚wyzbyła’ się swojej religii z siebie, chodzi mi ubiór. Może to dziwnie brzmi, ale jakoś ich mi nie szkoda. Tak jak piszecie, wiedziały na co się decydują, wiedziały gdzie idą, a skoro nie chciały być pokazane od strony muzułmanki, po prostu nie musiały się ubierać w swój czador czy coś podobnego do tego. Nie sądzę, że wszystkie tam to były muzułmanki, a i też nie sądzę, by od razu zostały rozpoznane.

  Polubienie

  • Tylko, ze ten ich styl ubierania, to juz w calosci one i jesli mialyby sie go pozbyc, to to juz jest calkowicie niemozliwe . Sa mlode, wiec to moze stad ich zachowanie, ale ich religia jest silna i taka kultura, wiec no, trudno, To byla tylko i wylacznie ich glupota i juz nic to raczej nie zmieni…

   Polubienie

 5. Uważam, że rzeczywiście znając swoją religię i prawo powinny jakoś zareagować i na pewno częściowo wina jest po ich stronie (jeśli już oceniamy według prawa muzułmanów), ale z drugiej strony jadąc do innego kraju moim zdaniem powinno choć trochę zapoznać się z kulturą danego państwa. Dla mnie to jest nieposzanowanie obcej kultury. Oczywiście nie mówię, że chłopacy mieliby ponieść za to jakieś konsekwencje, ale powinni wcześniej o tym pomyśleć.

  Polubienie

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s