Ostatnie piosenki Hyuny, Fei, Heize i Beenzino zostały zbanowane przez KBS

hyuna-fei-beenzino-heize_1469618778_af_org

KBS wydało najnowszą listę zbanowanych piosenek za niedostosowanie się do przepisów prawnych cenzury. Znalazły się tam najnowsze piosenki Hyuny, Fei, Heize i Beenzina.

27 lipca KBS ogłosił, że piosenki „Do it” Hyuny, „No Way” oraz „Underwater” Heize, „Sweet Sexy Fei” Fei, a także „January” Beenzina i Yang Dong Geuna zostały zbanowane. Przyczyniły się do tego: słowa „Give a fxxk”w „No Way”, niewłaściwy slang koreański w „Underwater”, odniesienia do mari Coco Chanel w „Sweet Sexy Fei” i nawiązania do portalu Facebook w „January”.

Prawdopodobnie artyści i ich wytwórnie zmienią w piosenkach słowa, jednak musimy poczekać i zobaczyć. Bądźcie czujni za aktualizacjami!

Komentarze:

 • Czy jako jedyna jestem zmieszana?
 • Nie jestem zaskoczona, KBS banuje piosenki 24/7.
 • Żadnej przyczyny dla zbanowania Hyuny? (Odpowiedź na ten komentarz: „przyczyną jest sama Hyuna”)
 • Będą żałować, że zbanowali Hyunę. Powali wszystkich.

Źródło: allkpop.com

Reklamy

10 comments

 1. Może tego nie rozumiecie (złoty środek właściwie nie istnieje) ale jeśli zaczną pozwalać na więcej to skończy się jak na zachodzie. A odniesienia do niektórych nazw to nie wiem akurat czemu …

  Polubienie

 2. Czytałam gdzieś że zbanowali jakiś teledysk nie ze względu na bardzo znaczące ruchy,tylko za to że. …koleś nie miał zapietych pasów jadąc samochodem. Przyczyną zbanowania Hyuny jest sama Hyuna. To takie dziwne. Faktycznie gdyby puszczali wszystko to skończyło by się jak na zachodzie ale…trzeba pamiętać że istnieje coś takiego jak INTERNET i nastolatki znajdą wszystko jeśli będą chciały.

  Polubienie

  • Im nie chodzi o to czy nastolatki będą to oglądać w internecie czy nie, ale zapewne o to, że KBS jest jedną z głównych stacji telewizynych i radiowych w Korei (coś jak nasze TVP) i ogląda ich duża liczba koreańczyków, w tym starsi ludzie którzy biorąc pod uwagę kulturę tego kraju faktycznie mogą zwracać uwagę na takie rzeczy i poczuć się urażeni, lub mogą nie chcieć by ich dzieci oglądały coś takiego w TV.

   Osobiście, szczerze powiedziawszy o ile na te słowa powiedziałabym jeszcze ok, faktycznie mogą kogoś urazić, o tyle na banowanie za te wszystkie wspomnienia marek wybucham śmiechem. Ciekawe czy gdyby jakaś z marek została kiedyś sponsorem programu, czy też by ją zbanowali… xdd Pewnie nie.

   Polubienie

 3. Ummm… tylko tyle jestem w stanie z siebie wydusić… żałosne są powody, dla których serio ciekawe kawałki są banowane przez KBS. No ale przecież wszyscy tam są świątobliwi i porządni prawda…? -.-

  Polubienie

 4. Tylko tyle że kpopwe teledyski są bardzo delikatne jak by je porównać z amerykańskimi gdzie są tylko cycki i tyłki. W wielu przypadkach moim zdaniem to banują bez powodu. Poza tym mam kbsworld i tyle ile mam czasu to oglądam i jakoś nigdy nie zobaczyłam nic co by mogło mnie zniesmaczyć czy też osobę starszą…

  Polubienie

  • Dlaczego uważasz, że we wszystkich amerykańskich piosenkach są „cycki i tyłki”? Rozumiem, że są takie osoby jak Rihanna albo Nicki, ale nie wszyscy śpiewają o „cyckach i tyłkach”. W związku z niesłusznym banowaniem, zgadzam się.

   Polubienie

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s