Czy DIA kopiuje słynne szelki Girl’s Day?

Internauci oraz fani zauważyli ogromne podobieństwo między ruchami tanecznymi DIA do ich nadchodzącej piosenki ‚Mr. Potter’ i dawnego mv Girl’s Day do ‚Expectation’.

girls-day-dia_1473438519_af_org

Pewien internauta opisał swoje spostrzeżenia na temat podobieństwa choreografii DIA w zwiastunie nowej piosenki, do choreografii innego girlsbandu, a mianowicie Girl’s Day. Internauta zauważył, że dziewczyny z DIA w bardzo podobny sposób poruszają biodrami, jak i opuszczają szelki od spodni. Podzielił się również screenami komentarzy innych internautów, którzy zauważyli to samo. Większość obarczyła winą choreografa grupy, Bae Yoon Jung, który widocznie ponownie chciał pokazać fragmenty ‚Expectation’.

dia_1473438294_default.gifdia_1473438343_fa8fc4ec6910e7d8bfec7c55eae2a81aadeb9655_hq.gif

W komentarzach możemy przeczytać: ‚wiem, że to nie wina DIA, ale każdy może zobaczyć, że to dokładnie to samo. Nawet, jeśli choreograf jest ten sam, to trochę… keke, choreograf, który ponawia ruchy  w nowych choreografiach ponosi winę, ponieważ to nie jest w porządku’, ‚Mówią, że to ten sam choreograf… jest w takim razie szalonym człowiekiem, poważnie… Girl’s Day są znane z tańca z szelkami. A ona to ponownie wykorzystuje…?’

W podobny sposób komentują pod zwiastunem mv DIA, a fani bronią dziewczyn.

A wy co o tym sądzicie?

Źródło: allkpop.com

5 comments

 1. Myślę, że zdawali sobie z tego sprawę, może po prostu chcieli zwrócić tym uwagę? Poczekajmy na całą choreografie, dla mnie to nic złego. Hwaiting DIA!

  Polubienie

 2. Zdecydowanie chcieli zwrócić uwagę. DIA nie jest zbyt popularnym zespołem a używając ruchu który kojarzy się z Girl’s Day zyskają na tym. Pozytywna czy negatywa uwaga to zawsze jednak coś. Czy to dobry sposób? Nie wiem. Bo czuję złość. Może to dlatego, że Girl’s Day to moje boginie i reaguje emocjonalnie. Jednak można było inaczej z szelkami zgrać choreografię. Nie tak… dosłownie. Ten kawałek to znak rozpoznawalny dziewczyn a został użyty dla innego zespołu. Wiem, że inaczej to troszkę wygląda. Jest mniej seksowny i ‚sztywny’ ale po prostu pierwsze co przychodzi na myśl to ‚Expectation’. Zazwyczaj mam gdzieś takie rzeczy. Więc czemu tak mnie to wkurza? Nie chcę tego czuć.

  Polubienie

 3. Podobieństwo jest ewidentne, a że takie coś nigdy nie przynosiło dobrych rzeczy..
  Generalnie gbandy mnie nie interesują ale na comeback DIA czekam, i tylko z jednego powodu. Okrutnie mnie intryguje jak słodki i w pastelowych kolorach koncept może być połączony z Harrym Potterem. Nijak tego nie widzę, więc jestem bardzo ciekawa co to będzie.
  I teraz pytanie o GD, ta panna w 0:31 to ta sama co w 1:25 ? Kto to jest?
  Jak ona mi strasznie przypominam Hongbina O.O Nos, oczy, usta i profil, normalnie jak jego bliźniaczka 😀 Niezły mindfuck miałam przez cały teledysk. I chcą nie chcąc chyba muszę obczaić kolejny zespół, bo ta to nie jedyna która przykuła moją uwagę z GD, że nie wspomnę o piosence..

  Polubienie

 4. Girls Day mają seksowny koncept natomiast Dia – to słodzizna… sorry ale w ich wykonaniu wygląda to komicznie… a pan choreograf chyba się wypalił jak nie umie wymyślić coś nowego… kopia nigdy nie pobije original!

  Polubienie

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s