Wrocław pojawi się w nowym koreańskim kryminale!!

Prace nad filmem "Unfinished" we WrocławiuNie mogłam w to uwierzyć ale… jednak to prawda! Koreański film jest nagrywany we Wrocławiu.

Artykuł: 

Wrocław znów stał się dla filmowców Berlinem. Po „Moście szpiegów” Stevena Spielberga do stolicy Dolnego Śląska przyjechali Koreańczycy, którzy przez dwa tygodnie będą robić zdjęcia do opartego na faktach kryminału szpiegowskiego. W czwartek rano filmowców można było zobaczyć na placu Dominikańskim. W kolejnych dniach pojawią się m.in. w Rynku, na moście Pokoju czy na ulicy Menniczej.

 Jest 1979 r. Oh Young-Min przybywa do Kilonii w Niemczech Zachodnich prosto z Korei Południowej. Jako student na jednej z niemieckich uczelni aktywnie uczestniczy w ruchach demokratycznych. Z tego powodu Oh Young-Min nie może powrócić do swojego kraju, w którym rządzi junta wojskowa. Mężczyzna znalazł się w niezwykle trudnej sytuacji. Jego żona Shin Eun-sook oraz dwie córeczki Hye-won i Kyu-won nadal żyją w Korei Południowej. Zdesperowany Oh Young-Min postanowił przedostać się do Korei Północnej, stąd jest bliżej do rodziny.

W Korei Północnej Oh Young-Min otrzymał stypendium na jednej z uczelni, ale został wciągnięty w północnokoreańską machinę propagandową. Reżim z północy chciał go wykorzystać jako swojego szpiega w Niemczech Zachodnich. Tak zaczyna się niebezpieczna gra, której stawką jest życie nie tylko Oh Young-Mina, ale przede wszystkim jego żony i dzieci… Akcja filmu przenosi się do Berlina z 1986 r., gdzie główny bohater zostaje podwójnym agentem.

Film „Unfinished” będzie kręcony we Wrocławiu od 15 do 28 września. Dziś filmowcy pojawili się m.in. na pl. Dominikańskim, ale będą również w Rynku czy na ul. Purkyniego. Z tego względu na niektórych wrocławskich ulicach będą utrudnienia.

  W obsadzie znajduje się znany koreański aktor o pseudonimie „Tiger Lee” (Lee Beom-soo), który w trakcie swojej kariery zdobył szereg nagród filmowych, w tym Grand Bell Award – koreańskiego odpowiednika Amerykańskiej Akademii Filmowej. W obsadzie znajduje się również aktorka Park Joo-mi. Reżyserem jest Noh Gyu-Yeop. Producentem ze strony koreańskiej jest Shin Yerim z firmy D.seeD a ze strony polskiej Stanisław Dziedzic wraz z Małgorzatą Wala z firmy Film Produkcja sp. z o.o. Obraz wspierany jest przez Film Comission Poland oraz Wrocław Film Comission. To pierwszy koreański film kręcony we Wrocławiu. Koreańczycy wybrali Wrocław, chociaż jednym z głównych kandydatów była również Praga.

Lee Beom Soo

Znalezione obrazy dla zapytania Lee Beom-soo

Park Joo-mi

Znalezione obrazy dla zapytania Park Joo-mi
źródło: Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/kreca-nowy-film-we-wroclawiu-nasze-miasto-gra-berlin-z-lat-80-w-koreanskim-kryminale,10630608/

Reklamy

14 comments

  1. Ale fajnie ^^ no serio koniec świata, nigdy w życiu bym nie pomyślała że to do nas z Korei przylecą kręcić film 😀 fajnie że wybrali Wrocław, mam nadzieję że będzie im się podobało w Polsce 🙂

    Polubienie

  2. Ale fajnie! Poproszę o więcej kdram i kfilmów kręconych w Polsce ;D
    A we Wrocławiu byłam dokładnie tydzień temu i zakochałam się w tym mieście, jest wspaniałe ❤

    Polubienie

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s