Lay (EXO) zadebiutuje solo w tym roku

EXO’s Lay Making His Solo Debut This Year

Lay z EXO będzie miał solowy debiut!

W ekskluzywnym raporcie, Xports News ogłosiło, że Lay z EXO wyda album w Chinach. Według doniesień przygotowuje wydanie swojego solowego albumu na koniec roku. Nie wiadomo, czy Lay będzie promował się w Korei.

Wcześniej, w maju tego roku, Lay wydał solowy utwór poprzez SMSTATION, pod tytułem „Monodrama”.


źr: (1)

Reklamy

11 comments

 1. Jestem tak bardzo szczęśliwa, nie mogę się doczekać by usłyszeć co tam skomponował w tym swoim studiu 😊 Mam nadzieję że i oficjalne wersje Miss You Much i Y.I.X.I.N.G też się tam znajdą.
  Fajnie byłoby gdyby promował się też w Korei, może więcej osób spoza Chin by go doceniło.. W każdym bądź razie Yixing fighting!

  Polubienie

 2. Cieszę się i jestem dumna. To ogromne wyróżnienie, ale pamiętajmy że też i duże obciążenie dla niego. Po pierwsze dodatkowe obowiązki, po drugie, pierwszy z EXO–presja odniesienia sukcesu etc. My fani możemy i powinniśmy go wtedy wspierać najbardziej jak to możliwe.
  Wyczekuję z niecierpliwością, to na pewno będzie bardzo dobry album 🙂

  Polubienie

  • To nie tak że samo SM tak postanowiło. Lay oryginalnie pisze piosenki po mandaryńsku i promuje się w Chinach, gdzie jest naprawdę popularny (głównie dzięki Go Fighting) i to podobno do takiego stopnia że nawet starsi ludzie wiedzą kto to Zhang Yixing (a już na pewno w Shanghaju i prowincji Hunan). Monodrama pobija tam rekordy, tak jak i drama gdzie gra główną rolę. Zatem dużo ludzi oczekuje tam jego albumu i bądźmy szczerzy – jego solo odniesie tam wiele większy sukces niż odniosłoby w Korei.
   Ponadto Yixing sam wyszedł z inicjatywą własnego albumu i jestem pewna że chciał to zrobić w Chinach odkąd to jego ojczysty kraj i to tam skupia swoje aktywności – a zaznaczmy że to głównie on i jego studio decydują co robi w Chinach poza aktywnościami z EXO, nie SM. W przypadku albumu oczywiście musiał „zapytać ich o zgodę”, ale wszystkie inne przedsięwzięcia w Chinach są z jego inicjatywy, więc mówienie rzeczy w stylu że nie dziwne że SM daje mu solo w Chinach a nie w Korei jest bez sensu.

   Polubienie

   • Wszyscy wiemy że artyści SM w tym EXO mają kontrakty na wyłączność, ich promocja w Chinach czy tez jakim kolwiek kraju w dużej mierze zależy od samej agencji. Oczywiście jego pochodzenie i uwielbienie w Chinach wpływa na duży + ale zastanawiające jest to że do tej pory żaden z chłopaków EXO nie miał solowego debiutu( nie chodzi tu o jakiś solo piosenki nagrane czy ost do dramy, a o Albumy) Nawet główni wokaliści z EXO się tego nie doczekali. A tymczasem Lay wydaje chiński album… sorry ale dla mnie to wygląda tak jak by SM chciało postawić go do rywalizacji z Krisem czy Luchaem i sprawdzić kto jest lepszy, kto zdobędzie więcej nagród czy uwielbienia … Bo chłopcy ex- exo o promocji w Korei moga raz na zawsze zapomnieć, pozostał im tylko rynek Chiński bo ten Amerykański to wcale nie tak łatwo podbić.

    Polubienie

    • Mają kontrakty na wyłączność, ale akurat Yixing w zeszłym roku wyszedł z inicjatywą założenia własnego studia dzięki któremu mógłby rozwijać się w Chinach i po rozmowach z SM, zgodzili się na to i powstało Zhang Yixing Studio.
     Nawet zacytuję „Koreańska wytwórnia SM wyraziła zgodę, by członek EXO Zhang Yixing otworzył własne studio w Chinach, dając mu możliwość niezależnego ustalania własnych aktywności w kraju. Nie oznacza to zerwania kontaktu, lecz czyni Yixinga pierwszym chińskim artystą, który dostał prawa do niezależnego rozwoju swojej kariery w Chinach.”
     A więc jego promocja w Chinach zależy w bardzo dużej mierze od niego. Oczywiście w sprawie albumu SM ma ostatnie słowo, ale to nie oni byli tymi którzy na to wpadli. Każdy kto bardziej interesuje się aktywnością Laya w Chinach wie że od dawna chciał wydać swój album i bardzo często o tym wspominał mówiąc że ciągle komponuje i pisze piosenki, dodając że ma nadzieję że wkrótce będzie mógł skompletować album a i pewnie każdy fan exo wie że od dawna komponuje, a kilka piosenek już nawet mieliśmy okazję usłyszeć jak Miss You Much czy Y.I.X.I.N.G (nie licząc Promise dla EXO i różnych OST dla dram/filmów).
     To że komponuje i pisze teksty jest dużym miernikiem tego dlaczego to on wydaje solowy album jako pierwszy z EXO. Nie sądzisz że to trochę bardziej fair dać solo osobie która jest zdeterminowana by wydać swój album i ciężko pracuje by go stworzyć poprzez komponowanie go niż np. Baekhyunowi który owszem jest głównym wokalem, ale nie komponuje ani też nie pisze tekstów – nie mówię że na to nie zasługuje! Bo oczywiście że zasługuje, może i się wkrótce tego doczekamy (mam taką nadzieję!)
     Być może i SM widzą w tym konkurencję dla Luhana, Krisa czy Tao, ale to nie zmienia faktów które wymieniłam powyżej.

     Polubienie

   • Zgadzam się z tym co napisałaś, ale nie oszukujmy się. Yixing nawet jakby chciał wydać płytę w Korei to SM nie zgodziłoby się na to. Solo dostają tylko te osoby dzięki którym SM wie, że zarobi, a wytwórnia wie, że nie zarobiłaby dużo na jego płycie akurat tam, a w Chinach tak. Co jest głupie, bo jego piosenki są cudowne i jak dla mnie powinien wydać dwie (Koreańską i Chińską wersje) no, ale co my możemy. Mamy tylko pewność, że w Chinach osiągnie wielki sukces czego z całego serca mu życzę i już się nie mogę doczekać ❤

    Polubienie

     • Dokładnie. Jak dla mnie to świetnie, bo zadowolę się wszystkim co tworzy Yixing, bo mam pewność, że to jest jego własna twórczość, która jest cudowna (przynajmniej dla mnie). Mimo, że nie chciałabym żeby patrzono tylko na pryzmat ,,sukcesu”, ale wiem, że to jest zwyczajnie niemożliwe, a lepiej żeby wydał coś-gdzieś, gdzie mamy pewność, że docenią jak wielką pracę, wysiłku i serca włożył w swoje piosenki niż atakowali co coraz częściej ma miejsce. Lay fighting!!

      Polubienie

 3. I bardzo fajnie, Lay jest tak ogromnie kreatywny, że to aż grzech wstrzymywać jego twórczość. Z jednej strony troszkę smutno, że to chiński solo debiut, bo jednak wszystko co dzieje się w Chinach tak bokiem omija fanów z innych krajów, ale w jego przypadku nic dziwnego że w swoim ojczystym kraju chce się rozwijać. No i ma tam mnóstwo fanów którzy się ucieszą i okażą mu wsparcie. Może jeśli debiut będzie udany to przetłumaczą go na wersję koreańską jak z ostatnim japońskim singlem Taemina.

  Polubienie

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s