Lista potężnych (wpływowych) ludzi 2016 roku opublikowanej przez Ilgan Sports

1. Song Joong Ki
2. Scriptwriter Kim Eun Sok
3. Yoo Jae Suk
4. Na Young Suk PD
5. Son Suk Hee
6. Kim Tae Ho PD
7. Lee Soo Man
8. Scriptwriter Kim Eun Hee
9. G-Dragon
10. Kim Woo Taek
11. Gong Yoo
12. Shin Won Ho PD
13. Yang Hyun Suk
14. Big Bang
15. Kim Gura
16. IOI
17. Na Hong Jin
18. Yeon Sang Ho
19. Kim Won Suk PD
20. Lee Kyung Kyu
21. Girlfriend
22. Yoo Ah in
23. Song Kang Ho
24. Hwang Jung Min
25. Kim Sung Soo
26. Song Hye Gyo
27. Park Chan Wook
28. Twice
29. Lee Woo Jung
30. Baek Jong Won

Co sądzicie o tej liście?

Reklamy

24 comments

 1. WOOW GD i Bangi..robi wrażenie O.O
  I Yoo Jaesuk!
  Dziwię się jedynie lekko że IOI Twice i Gfriend tu jest..ale może rzeczywiście w Korei mają tak duzy wpływ. Ciężko się mi odnieść skoro tam nie mieszkam.
  To, że jest kilku PD wcale mnie nie dziwi i w pełni się z tym mogę zgodzić.

  Polubienie

     • No ale w sumie dlaczego nie?
      Nie mam absolutnie nic do dziewczyn, ale z której strony bym na to nie spojrzała, przegrywają z chłopakami w większości kategorii.
      W tańcu, w oryginalności, w tekstach piosenek (raz, że są ciekawsze, dwa że pisane przez chłopaków), w popularności, w rankingach, w wielkości fandomu… jedyne nad czym się tak BARDZO zastanawiam, to wokale, bo oba zespoły mają piękne wokale i nie mam serca wybrać które są lepsze.
      Ale wiesz, to tylko moja opinia, równie dobrze ktoś może uważać zupełnie na odwrót.

      Polubienie

     • Tari – G-friend jest dla mnie kolejnym zwykłym, słodkim zespołem, który niczym się nie wyróżnia na tle innych. Równie dobrze można tutaj dać lovelyz czy oh my girl, bo te zespoły brzmią tak samo :p więc nie rozumiem zachwytu nad nimi i dawanie ich do listy wpływowych ludzi w którym są osoby jak Lee Soo Man czy Papa YG xD
      Bts wybrałam tylko ze względu na to, że są (dla mnie) zdolniejsi od g-friend. Piszą własne teksty a większość ich piosenek niesie jakieś przesłanie.
      Do takiego rankingu dałabym jedynie osoby, które naprawdę coś zmieniły i są pewną ‚ikoną’ :c

      Polubienie

  • Ja tak samo. Popularne girlsbandy, ale żeby od razu tak wpływowe? Cala trójka zbyt krótko na rynku, a I.O.I bez zadnej specjalnie dobrej piosenki (ostatnio wrecz cover z seksownym tancem).

   Polubienie

   • G-FRIEND i I.O.I są bardzo popularne w Korei, i mają na pewno po części jakiś wpływ na nastolatki 🙂
    G-FRIEND podziwiają za profesjonalizm z którego zasłyneły, czyli ich występu na którym wszystkie się ślizgały, a najbardziej Yuju, miała nawet siniaki po występie, mimo niebezpiecznego parkietu tańczyły jak najlepiej się da.
    I.O.I na pewno mają wpływ na osoby, które mają mało pewności siebie, oglądając PRODUCE 101 można zobaczyć przez co dziewczyny musiały przejść by być tu gdzie teraz są.

    Polubienie

 2. Przede wszystkim do tych wszystkich rankingów podchodźmy z dystansem. To ktoś układa kierując się pewnymi swoimi kryteriami, ale nie znaczy to że jest to prawda objawiona i ostateczna.

  Na OH ten temat był też poruszany i padły argumenty, że zestawienie obejmuje dane za I półrocze, gdy wiele popularnych zespołów nie miało jeszcze comebacków i miało przerwy.

  Chociaż brak EXO na liście mnie dziwi. Nie mam tu na myśli samej popularności zespołu jako artystów, bo tu bardziej chodzi o markę. Akurat Exo jest przykładem wpływowej marki: gdy Baek je pizzę to siadają serwery pizzerii i wszyscy zamawiają dokładnie taką samą, gdy reklamują kurczaki to potem sprzedaż w tej sieci restauracji znacząco wzrasta. Czego nie zjedzą, założą, gdzie nie pójdą, to zdecydowanie tam kierują uwagę potencjalnych konsumentów.

  Akurat na te młodsze zespoły typu Twice, Gfriend i IOI był ostatnio bum, też pojawiały się wszędzie i przyciągały dużą uwagę, chociaż to raczej chwilowy efekt.

  BTS ma kilka poważnych i dobrych kontraktów reklamowych, ale poza sceną muzyczną za mało się udzielają w innych obszarach i z tego co czytam, to bardziej są popularni międzynarodowo niż w samej Korei.

  Można się zastanawiać jeszcze nad brakiem kilku innych starszych zespołów czy wykonawców jak SNSD czy JYP. Generalnie pozostaje dyskusyjne jakimi kryteriami się kierowano skoro lista jest tak różnorodna. Nie ma CEO wielkich stacji czy wytwórni, ale są scenarzyści dram albo rookie zespoły?

  Polubienie

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s