Daehyun (B.A.P) grzecznie prosi fanów sasaeng, by nie przychodzili do ich dormu

B.A.P’s Daehyun Politely Asks Sasaengs To Stop Coming To Their Dorm

Daehyun z B.A.P grzecznie wypowiedział się na temat niechcianych gości przychodzących do dormu boysbandu.

2 października Daehyun na swoim prywatnym Twitterze poprosił fanów sasaeng (fanów, którzy swoim zachowaniem naruszają prywatność idoli i czasem nawet bezpieczeństwo), by przestali się tak zachowywać.

Napisał: „Proszę nie przychodzicie szukać nas w dormie. Mamy się dobrze, ale możecie skrzywdzić innych. Proszę.”

Daehyun dołączył do kilku idoli, którzy zwrócili się do fanów sasaeng w 2016 roku, w tym T.O.P z BIGBANG , który poprosił fanów w Chinach, by przestali dzwonić do jego drzwi w nocy i Youngjae z GOT7 , który musiał poprosić fanów, by przestali śledzić członków GOT7 samochodami, kiedy są w drodze na indywidualne aktywności.

Co myślicie o tej sprawie?


źr: (1)

Reklamy

3 comments

 1. Nie wiem dlaczego sasaeng są nazywani fanami. Przecież to nie jest już normalna relacja idol-fan. Dla mnie to jest już prześladowanie i osoby, które to robią powinny brać za to jakaś odpowiedzialność prawną bo jest to oczywiste naruszanie czyjejś prywatności. W innych krajach często słyszy się o wytaczaniu procesów sądowych wobec poszczególnych ‚prześladowców’ i najczęściej faktycznie otrzymuje się za to kary. No ale cóż sasaeng to sasaeng będą zawsze :/

  Polubienie

 2. powinni napisać po chamsku i bezczelnie – Nie macie co robić? nie przychodzie więcej do naszego domu! i koniec kropka. I w dupie co sobie pomyślą ci pseudo faniki…

  Polubienie

 3. Sasaeng i fan nie powinny być nawet użyte w jednym zdaniu a cóż dopiero tak łączone, to jakby napisać gorące zimno, lekko nielogiczne czyż nie ?
  Co uważam? Uważam, że prawo już dawno powinno być tak zmienione, że taki Daehyun może spokojnie zadzwonić w takiej sytuacji po policję która zgarnie takie osobniki i da im stosowną nauczkę, a nie, że on jeszcze prosi, grzecznie. Podziwiam doprawdy za ogromne pokłady cierpliwości, zwłaszcza po tym co sasaeng wyprawiają, a i dziwią się fanom tam, którzy mają z nimi styczność, że wojen z nimi jakichś nie toczą i w obronie idoli nie stają.

  Polubienie

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s