„Wings” BTS ustanawia nowy amerykański rekord dla Najwyżej Na Listach i Najlepiej Sprzedającego się K-popowego albumu (Billboard 200)

Nowy album BTS, „Wings” pobija wszystkie wcześniejsze K-popowe rekordy na Billboard 200.

Drugi pełny album koreańskiego boysbandu zadebiutował na 26 miejscu na Billboard 200 z 16,000 sztuk sprzedanych w pierwszym tygodniu kończącym się 13 października, według Nielsen Music. Z tej liczby 11,000 sztuk zostało sprzedanych w tradycyjnej formie.

To czyni ten tydzień najlepszym tygodniem w historii dla K-popowego albumu. Wcześniej „Crush” 2NE1 osiągnęło najwyższy wynik na liście wśród K-popowych albumów (miejsce 61 z albumem z 2014 roku, „Crush”), a EXO miało najwięcej sprzedanych albumów (6,000 sprzedanych płyt w pierwszym tygodniu za „Exodus” w 2015 roku).

BTS jest teraz pierwszym K-popowym artystą, który znalazł się trzy razy na Billboard 200, po ich EP, „The Most Beautiful Moment in Life, Pt. 2”, która zajęła 171 miejsce w grudniu 2015 roku i specjalnym albumie „The Most Beautiful Moment in Life: Young Forever”, który zajął miejsce 107 w maju tego roku. Wcześniej grupa miała ten sam wynik co G-Dragon, który także pojawił się dwa razy w tym rankingu. Na dzień dzisiejszy, mniej niż 12 K-popowych artystów umieściło swój album na  Billboard 200.

Od czasu ich debiutu BTS wyróżniało się na K-popowej scenie poruszaniem społecznych i socjalnych spraw w swojej muzyce. „Wings” czyni krok do przodu przez mówienie o bardziej złożonych problemach w ich młodym-dorosłym życiu, w tym zdrowiu psychicznym (sprawdź „Am I Wrong”), zagłębiaj się w koreańską scenę rozrywkową (agresywne „2!3!) , a nawet tworzą hymn dla silnych kobiet („21st Century Girls”), wszystko w bombastic, hard-hitting hip-hop-heavy dance bicie.

Kolory grupy najlepiej czuć jednak w ich głównym singlu „Blood Sweat & Tears”, którego tekst o zmieniającym życie związku łączy się z rytmem Major Lazer-esque, kórego spokjnie można by oczekiwać dziś od Justina Biebera.

„Wings” zawładnęło kilkoma listami Billboard w tym tygodniu. BTS po raz drugi znalazło się na pierwszym miejscu na liście World Albums (..) i wszystkie 15 utworów z „Wings” zadebiutowało na World Digital Songs, gdzie „Blood Sweat & Tears” dało grupie ich drugie pierwsze miejsce na tej liście. BTS sięgneło nawet do Kanady, gdzie „Wings” zajęło 16 miejsce na liście Canadian Album, pobijając wcześniejszy K-popowy rekord na tej liście, ustanowiony także przez BTS z „Young Forever” (miejsce 99).


Tłumaczenie artykułu z billboard. com autorstwa Jeff Benjamin – BTS’ ‚Wings’ Sets New U.S. Record for Highest-Charting, Best-Selling K-Pop Album

Reklamy

3 comments

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s