Możliwe, że BEAST nie będzie mogło używać swojej nazwy po odejściu z Cube. 

BEAST

Już od jakiegoś czasu BEAST i Cube Entertainment są w trakcie rozmów odnośnie odnowienia kontraktów grupy z wytwórnią.

Pomimo że Cube Entertainment nadal utrzymuje, że wciąż rozmawiają i nic nie jest postanowione, wiele stacji informacyjnych doniosło, że BEAST może otworzyć własną, niezależną wytwórnię i odejść z Cube.

Jeden z serwisów informacyjnych właśnie doniósł, że jednym z powodów dyskusji może być prawo Cube do nazwy „BEAST”.

Na początku tego roku Cube zarejestrowało „BEAST” jako znak towarowy w obszarze muzyki, reklamy i występów. Zajęcie tego znaku towarowego minie w 2026 roku (25 stycznia dla muzyki, 23 lutego dla reklamy i 1 kwietnia dla występów).

Jeśli BEAST odejdzie z Cube Entertainment nie będzie mogło używać nazwy grupy do promocji bez zgody agencji. Nawet jeśli zmienią nazwę grupy, ale postanowią wystąpić z piosenką wydaną w Cube Entertainment, będą musieli zapłacić tantiemy (wynagrodzenie z tytułu praw autorskich) wytwórni. Dodatkowo Cube może przedłużyć własność znaku towarowego „BEAST” po 2026 roku.

Jedno ze źródeł doniosło: „Nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi od członków BEAST. Wciąż czekamy. Cube obecnie jest właścicielem znaku towarowego, ale Cube to firma notowana na giełdzie. Jest nie możliwe by oddać znak towarowy dzięki decyzji jednego człowieka. Jeśli BEAST użyje swojej nazwy i piosenek bez zgody Cube, może powstać konflikt. Ale najważniejsze jest podjęcie decyzji, czy zostaną w agencji. Sprawa znaku towarowego może zostać rozwiązana później.”

Podobna sytuacja miała miejsce z grupą weteranów Shinhwa, którzy też musieli walczyć o prawo do używania nazwy grupy po odejściu z SM Entertainment. Źródło z przemysłu muzycznego powiedziało: „To nie będzie łatwe dla BEAST, stanąć na własne nogi. Następne 10 lat jest dyskutowane. Tak jak Shinhwa muszą dojść do kompromisu z agencją”.


źr: (1)

Reklamy

13 comments

    • Wiesz jak się pisze kilka postów pod rząd o 12 w nocy to chyba normalne..
     A Wy już musicie okazywać tyle jadu, aż przykro.. to nie motywuje
     Nie wierzę że nigdy Wam się nic takiego nie zdarzyło gdzie później same siebie pytacie „jak mogłam popełnić taki błąd”

     Polubienie

     • Nie, to nie jest normalne. Oprócz literówek, gdzie zamieniamy „ó” na „o”, to szczerze nie mam pojęcia, jak można robić takie błędy.
      Zauważyłam, że w większości to ty się unosisz, jak tylko ktoś zwróci uwagę.
      To szkolne błędy i można je łatwo wyłapać jeśli tylko się przykładasz do tego co robisz. Większość tekstów tutaj wygląda jakbyście w ogóle nie czytali tego po napisaniu. To chyba nie jest dużo.

      Polubienie

      • Umm, przykro mi, że cię rozczaruje, ale tak, czytam tekst przed opublikowaniem. Nie zwróciłam uwagi na błąd w tytule, ponieważ w nagłówkach nie są one podkreślane w szkicu posta. Oczywiście, że robię błędy, moja ortografia nie jest idealna, ale staram się ich unikać. To jednak nie zawsze wychodzi, bo zwyczajnie ich nie dostrzegam. Niestety, jako że wszystkie chodzimy do szkoły/pracujemy, nie mamy czasu na wysyłanie każdego tekstu do korektora przed jego opublikowaniem. Sprawiłby to, że teksty byłyby opóźnione jeszcze bardziej, na co też jakiś czas temu kilka osób „narzekało”. I Tari wypowiada się na te tematy, bo jest administratorem bloga.

       Polubienie

      • Jess -szok, nie możliwe, że jeszcze istnieją tacy ludzie jak Ty, Jesteś okropna.. Tari ma racje w tym, że się ‚unosi’ w takich sprawach, bo tacy ‚idealni’ ludzie jak Ty nie powinni się wgl udzielać w tych sprawach.
       Przyjmij do wiadomości to, że nie każdy jest bez wad.

       Polubienie

 1. Niezbyt fajnie jeśli faktycznie mają zamiar odejść.

  Tak odnośnie tego tematu: może to komuś zmieni pogląd na rozpad 4Minute i zostanie Hyuny w Cube – gdyby zmieniła agencję najprawdopodobniej jej cały dorobek muzyczny przypisany byłby Cube i musiałaby zaczynać w innej agencji z „nową kartą”, niczym. (O ile pozostałe członkinie oprócz zespołu (!) nie miały dużo do stracenia – mówię to właśnie pod kątem muzyki i praw autorskich – bo nic raczej nie wydawały, prowadziły aktywności solowe jako aktorki/MC itp. – o tyle Hyuna miała do stracenia wszystkie swoje wydane przez Cube solowe mini albumy.)

  Polubienie

 2. To standardowa praktyka że wytwórnie rejestrują nazwę zespołu jako znak towarowy jeszcze przed debiutem, przecież kreując całą markę wokół danego zespołu na tym zarabiają. Każdy zespół odchodząc musi się z tym liczyć. Przykre jest to dla fanów, że idole nie wystąpią już pod znaną i lubianą nazwą, ale dużo gorsze jest, że piosenki wyprodukowane przy udziale członków zespołu pozostają we własności pierwotnej agencji, a praca którą w to włożyli i emocje które w to przelali przepadają. Mogliby wykupić prawa autorskie do nazwy i piosenek, ale to ten rzekomy inwestor z Hong Kongu musiałby wyłożyć sporą kasę.

  W każdym razie ta batalia będzie się toczyć jeszcze długi czas. Życzę chłopakom z Beast dużo wytrwałości i powodzenia, niech nie rezygnują z marzeń i wspólnych planów.

  Polubienie

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s