CL znów wzbudza kontrowersję nieedytowaną wersją „MTBD”

2ne1-cl_1478493231_af_org

Artystka ponownie spotkała się z falą krytyki za użycie Koranu. Gdy ukazał się je solowy utwór „MTBD” w 2014 roku, wzbudził on sporą kontrowersję w społeczności muzułmańskiej. Track w części piosenki brzmi bardzo podobnie do czytania wersów               z Koranu. Ponieważ Koran jest najważniejszym tekstem islamu, muzułmanie protestowali, ponieważ było to bardzo obraźliwe i nie powinno być wykorzystywane do celów rozrywkowych.

Koreańska federacja muzułmańska skierowała formalną skargę do YG Entertainment, które ostatecznie zdecydowało się, aby usunąć kontrowersyjną część piosenki.

Jednakże, oryginalny utwór w jakiś sposób trafił do jej setlisty podczas występu w Los Angeles. Niektórzy trendują bądź też używają hashtagów, żądając od CL przeprosin jak i jakichkolwiek wyjaśnień.

Nie zostały wydane żadne wyjaśnienia ani nawet przeprosiny. Nikt nie rozwiązał tego problemu od razu. Na koncercie w Dallas ponownie wykonała niezmieniona wersję utworu.

Źródło: allkpop.com

Reklamy

11 comments

 1. Komuś przydałaby się maść na ból dupy-,- piosenka jest z 2014 a dalej rozpamiętują ;/ i dobrze niech nie zmienia, jak im się nie podoba to niech nie słuchają :/

  Polubienie

 2. Piosenka jest dobra i tak szczerze to nie widzę tam żadnych podtekstów, więc możliwe że to był po prostu przypadek użycia takich słów które zostały źle zinterpretowane >_< a jak nie chcą to niech nie słuchają i nie rozpamiętuja
  to było 2 lata temu

  Polubienie

 3. Przecież juz przeprosiła, ale niech mi ktoś wytłumaczy bo nie rozumiem, cytat z Koranu w piosence ich tak rozwścieczył? Ok może nie powinna tego robic ale wyobraźcie sb ze chrześcijanie czepiają sie o kazdy fragment z Bibli użyty w piosenkach albo krzyże w teledyskach, nerwów by nie starczyło.

  Polubienie

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s