Internauci oburzeni zachowanie Lay’a podczas wręczania nagród

EXO-Lay_1479484410_af_org.jpg

Jeden internauta opublikował dwa screeny z Exo, gdy odbierali nagrodę. Zwrócił uwagę na Lay’a, który od początku do końca trzymał ręce w kieszeni. Jest to uważane za bardzo niegrzeczne w Korei.

lay_1479484110_zzz

lay_1479484110_zzzzz

Chociaż, niektórzy mogą powiedzieć, że nie zna on za bardzo koreańskiej kultury, jednak większość komentarzy była obraźliwa i sarkastyczna.

„Po zostaniu fanem Exo i zanim zaczęły wybuchać skandale, pomyślałem, że Lay jest miły, ale on stopniowo staje się coraz bardziej arogancki lub był taki od zawsze.”

„Lay był zawsze bezczelny.”

„Niestety Shang Du nie ma zdrowego rozsądek.”

„Słyszałem, że jest jakimś solowym artystą. Pierwszy raz widzę go i pierwszy raz widzę kogoś, kto trzyma ręce w kieszeni podczas rozdania nagród.”

Co sądzicie o jego zachowaniu?

 

Źródło:allkpop.com

Reklamy

29 comments

 1. Może znudziło mu się ciągłe dostawanie nagród przez EXO i myślał sobie ‚acha….fajnie…no skończmy już….nudzi mi się…’ XD A tak serio…może miał zły dzień? Może się z kimś pokłócił czy coś i miał gdzieś te zasady. Takie zachowanie jest niegrzeczne NAWET w Polsce więc nie mam pojęcia czemu zaistniała taka sytuacja :/

  Polubienie

 2. Śmiechłam. Bez przesady. Lay wiele rzeczy myli co jest w Korei dozwolone a co nie, ba on nawet myli się jak mówi. Na pewno nie chciał tym nikogo urazić. Bądźmy szczerzy jak Yixing może być arogancki i bezczelny jak on fanów przeprasza nawet za to, że źle się czuje. I mimo złego samopoczucia i tak jedzie gdzieś, by dać koncert z resztą zespołu. A jako, że jest ostatnim chińskim członkiem stara się jak może co widać, a i tak dostaje wiele nienawiści (można wejść w obojętnie jakie zdjęcie na ig i przeczytać tysiące komentarzy, że skoro Kris, Tao i Luhan odeszli z EXO to on też powinien). To jest tak urocza istotka, że aż mi się nie mieści to wszystko w głowie. Dajcie chłopakowi spokój!!

  Polubienie

   • No dokładnie. Przeprasza fanów, że się źle czuł i się o niego martwili xD On jest tak kochanym stworzeniem, że aż mi się przykro robi jak sobie pomyślę jak się będzie czuł czytając kolejną fale krytyki i zacznie przepraszać. I jeszcze zahaczając o jego solowy debiut, na który tak długo pracował ;<

    Polubienie

 3. Zwróciło to moją uwagę kiedy oglądałam gale. Jego zachowanie jest powszechnie niegrzeczne, nie tylko w Korei. Jak dla mnie on chyba nie bardzo chciał tam być. Bo podczas czerwonego dywanu też odszedł pierwszy zanim paparazzi skończyło robić zdjęcia. Nie wiem co z nim było tego dnia :(.

  Polubienie

  • Odszedł myśląc że już skończyli pozować, gdy wyszedł na schody odwrócił się i zdziwiony że reszty za nim nie ma chciał się wrócić, ale w tym momencie reszta EXO wyłonili się zza rogu i dołączyli do niego, więc się nie wracał.
   To nie pierwsza i nie ostatnia sytuacja gdy któryś członek jakiegoś zespołu ruszył pierwszy zza ścianki na czerwonym dywanie myśląc że już skończyli pozować.

   Polubienie

  • Jak już powiedziała osoba wyżej, może miał zły dzień czy coś w tym stylu?
   Oczywiście wiem, że to niegrzeczne, ale gdy człowiek nie czuje się zbyt dobrze, zasady i to, jak jego zachowanie zostanie odebrane niezbyt go obchodzi.
   Albo nawet nie zorientował się, że zrobił coś nie tak, nie wiemy. W końcu idol też człowiek. Miewa gorsze dni, myli się. Nie można go tak surowo oceniać. Znając życie, zaraz pewnie będzie za to przepraszał.
   I moim zdaniem wyglądał jakby myślami był zupełnie gdzieś indziej i najchętniej wyszedłby stamtąd i nigdy nie wrócił. c’;

   Polubienie

 4. Ile razy ja tak trzymałam ręce w kieszeniach, nawet nie mając o tym pojęcia… Jakby za każdym razem ludzie mnie by tak rozliczali, bałabym się wyjść z domu.

  Polubienie

 5. Trzymanie rąk w kieszeniach uważane jest za nieładne u nas w Polsce też, mnie to na przykład razi. Tym bardziej razi to konserwatywnych Koreańczyków….

  Polubienie

 6. Kiedyś była podobna afera, bodajże z TOP? Każdemu się zdarzy mieć gorszy dzień albo popełnić zwykłe faux pas. Ja zła na Laya nie jestem i wybaczam 🙂

  Polubienie

 7. No nie będę udawać, że nic się nie stało pomimo iż Yixing jest moim ulubieńcem. Popełnił sporą gafę. Takie zachowanie i to na takiej gali, że nie wypada to mało powiedziane. Jak wyżej inni napisali, jedyne usprawiedliwienie i myślę, że nawet takie jest to po prostu miał gorszy dzień lub zbyt dużo na głowie, i nie do końca zdawał sobie sprawę co robi.
  Na przyszłość jednak radziłabym mu być bardziej uważnym.

  Polubienie

 8. Dla mnie to nie wygląda na wode sodową, tak patrząc na zdjęcia i na jego minę to bardziej wygląda jakby chciał szybciej wyjść, jakby miał już dosyć tych zdjęć, a na pierwszym zdjęciu nawet może i niektórych ludzi ;p ja do niego nic nie mam, on przecież też jest człowiekiem i w życiu czy to cylebryta czy nie czasami są takie dni że się czegoś nie chce. Jeżeli chodzi o ręce w kieszeni no mi się wydaje że po prostu zapomniał i patrząc na jego twarz to raczej to był u niego taki odruch że tak powiem, hmm.. Powiem tak w naszej Polsce nie wypada a co dopiero u nich jak u nich tak ważna jest kultura, ale bądźmy szczerzy zwariować można gdyby tak codziennie przestrzegać tych zasad, u nas aż fakt znajdą się ludzie którzy się o to przyczepią, ale w Koreii czy w Japonii czy innych azjatyckich krajach ta kultura jest baardzo ważna i mnie osobiście czasami już by się nie chciało codzinnie tylu zasad przestrzegać. Może dobrze się nie zachował według nich i no mimo wszystko to ważna gala i nie wypadało, ale to jednak człowiek w dodatku jeszcze młody chłopak więc to jest chyba normalne że popełnia się jakieś błędy.

  Polubienie

 9. Pewnie w większości krajów trzymanie rąk w kieszeni jest niegrzeczne ; ( Może się tylko zapomniał i i przypomniało mu się jak zszedł dopiero. Mały wypadek to tylko człowiek

  Polubienie

 10. To jest niegrzeczne zachowanie i nie powinien tego robić. Jednak znając Laya i jego charakter jestem w 100% pewna że nie zamierzał zachować się niegrzecznie. Możliwe że nie zwracał większej uwagi na to co robi, lub miał ku temu inne powody. On nigdy nie zrobiłby nic niegrzecznego czy wrednego z zamierzeniem.
  Błagam was, ten chłopak (jak ktoś wyżej powiedział) przeprasza za swoje złe samopoczucie, kłania się wszystkim 24/7 i wręcz jest aniołem, nie człowiekiem.
  Nie chcę wymyślać teraz usprawiedliwień dla niego, ale jako że ma hemofilię i już nie raz widzieliśmy go krwawiącego z rąk – chociażby podczas występu w którymś show z Call Me Baby gdzie by to zakryć trzymał rękę zaciśniętą w pięść w dole ciała – jest jakieś prawdopodobieństwo iż to znów się zdarzyło. Oczywiście tak nie musi być i mam nadzieję że tak nie jest, ale mógł być jakiś racjonalny powód tego dlaczego to zrobił, a my o tym nie wiemy.

  Polubienie

  • Zabawne też jest że gdy zrobi coś źle nagle pojawiają się o nim posty, a gdy daje datki na cele charytatywne, jego mini album pobija rekord sprzedaży solo artysty w Korei (który należał do Teamina, a wcześniej do GD) nikt o tym nawet nie wspomnie.

   Polubienie

 11. Ktoś wyżej miał rację, szkoda chłopaka, że jest o nim głośno tylko wtedy, kiedy zdarzy mu się strzelić jakąś gafę a grobowa cisza trwa, kiedy robi coś dobrego.
  Ja mam czasami wrażenie, że tak jak IU jest nazywana „młodszą siostrą narodu” , tak Lay powinien być nazywany „dobrym sercem narodu”. Oczywiście wiemy, że nie jest Koreańczykiem, ale bądźmy ze sobą szczerzy, osoba, która kłania się przed wszystkimi, zawsze przeprasza za coś, co nawet czymś złym nie było, nie wychodzi przed szereg, pomaga kiedy potrafi, płacze bo ktoś jest smutny i nie wymaga niczego poza uśmiechem swoich fanów… i z kogoś takiego ludzie chcą zrobić diabła? Jakim prawem ja się pytam?
  Prawdą jest, że popełnił błąd i nic tego nie zmieni, a wymówki to tylko spekulacje, ale i tak 90% z nas ma tą świadomość, że on zaraz i tak będzie za to przepraszał jak głupi i liczę na to, że każdej osobie, która napisała taki komentarz, albo tak jak pani na górze „Chłopczynie w końcu woda sodowa uderzyła do głowy , no cóż. Zdarza się” – zrobi się głupio i poczujecie się wszyscy zawstydzeni. Amen xD

  Polubienie

  • Dokładnie. W Chinach jest nazywany „Changsha’s Pride” – dumą Changshy (jest to stolica prowincji Hunan – odnośnie IU, młodszej siostry narodu. Jest też ambasadorem Communist Hunan Youth League, i jest pierwszym w historii celebrytą który został ambasadorem tej ligi i nikomu nie przyszłoby do głowy by pomyśleć że woda sodowa uderzyła mu do głowy czy że zachował się tak z premedytacją.

   Polubienie

 12. Najlepsze jest to, że teraz była MMA i na czerwonym dywanie chciał włożyć ręce do kieszeni (co zauważyłam często robi na sesjach i jak dla mnie to wygląda świetnie. Widać, że jest to dla niego odruch do pozowania), ale się powstrzymał i szybko zostawił je wzdłuż ciała, a następnie złączył je przed sobą. A przy odbieraniu nagród trzymał je złączone przed sobą cały czas. Jak widać Yixing często sprawdza co ludzie o nim piszą i nie dziwię się, że już wie o krytyce w sprawie rąk w kieszeni. Mam nadzieję, że nie przejął się tym bardzo, bo nie wyglądał na zbytnio szczęśliwego, a smutny Lay to smutna ja ;<

  Polubienie

 13. Nie znam, siedzę od nie dawna w kpop, ale widziałam kilka wiadomości w których Lay przepraszał i uspokajał swoich fanów, tutaj znowu się dowiaduje w komentarzach, że jest człowiekiem raczej dobrym, ale kurcze ludzie. Wiem, że Azja inny kontynent i są tam inne zwyczaje w każdym z krajów, ale no nie przesadzajmy. Każdy z nas może być arogancki i niemiły. Jestem arogancka i niemiła. Lay też może być. Nie musi być miły i kulturalny tylko dlatego, że jest w exo, jest Azjatą/ect.

  Polubienie

  • Zgadzam się z twoją opinią, bo przynajmniej wiesz, że idol to nie robot ani idealna laleczka, ale w tym przypadku to po prostu no nie działa, bo Lay ma to do siebie, że on jest z natury grzeczny miły i kulturalny, wręcz czasami aż za bardzo, na tyle, że ludziom robi się przykro, kiedy widzi się go po raz tysięczny zgiętego w pas, albo z głową prawie dotykającą kolan, bo przeprasza za każdą bzdurkę i drobnostkę. To po prostu taki typ, dlatego ludzie go bronią, a nie rozważają nawet możliwości bycia aroganckim.

   Polubienie

 14. Również uważam, że trzymanie rąk w kieszeniach w takim momencie jest niestosowne, ale to co wyprawiają knetz to zwykłe polowanie na czarownice. Sprawa nie jest aż tak wielka, a rozdmuchali ją i to co wypisują wobec Laya, który im tak naprawdę zawinił tylko swoją narodowością, jest tragiczne.
  Rok temu na MAMA chyba Big Bang trzymali ręce w kieszeniach, o założonych ciemnych okularach nie wspominając i jakoś nikt z knetz nie poczuł się tym faktem urażony.
  Wstrętna podwójna moralność.

  Polubienie

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s