Lizzy zdradziła jak mało dostała wypłaty od wytwórni przez ostatnie 6 miesięcy promocji

After-School,Jooyeon,Lizzy

Lizzy 1 grudnia była jedną z gości w ‚Please Take Care of My Vanity.’

Wróciła do czasów After School gdy jeszcze się promował (czyli ostatni raz w 2013 roku).
Zdradziła, że podczas promocji z „Bang!” w Japonii za 6 miesięcy dostała tylko  360,000 KRW (czyli jakieś 1297 zł).

Powiedziała: „Powiedziałam dziewczynom, ‚Weźmy zacznijmy pracować na pół etatu w sklepie spożywczym, bardziej nam się to opłaci”, i zaśmiałam się.” Jooyeon, była członkini After School wtrąciła – ‚Dostaliśmy trochę mniej niż minimum dozwolonej wypłaty… Ale członkinie bardzo lubiły jeść, więc [wytwórnia] wydawała dużo na nasze jedzenie”.

źródło: allkpop

 

Reklamy

10 comments

  • Nie przesadzaj, najniższa krajowa za MIESIĄC to podobna kwota, a nie na pół roku. Polskie realia nie są wcale takie najgorsze jak nam się wydaje 😛 (co nie zmienia faktu, że dobre też nie są)

   Polubienie

   • Serio to w sklepie by więcej zarobiły, przynajmniej miałyby wpłatę co miesiąc (w Korei chyba system wypłat jest jak u nas, nie wiem), więc zamiast niecałych 1300 za 6 miesięcy (!) zarobiłyby ponad 7000 w tym samym czasie o.o

    Polubienie

     • 2 000zł w dużych miastach? nie wiem czy moje miasto jest duże (60 000 mieszkańców) ale za przysłowiową robote na przy linii produkcyjnej na śmieciowej umowie dostawałem 2,400 netto + nadgodziny co równało się trójką z przodu😉, rok temu skończyłem szkolenie zawodowe na zbrojarza-betoniarza i obecnie zarabiam tyle samo co rok temu tylko że nie musze siedzieć w robocie cały dzień..

      Polubienie

 1. 2 000zł w dużych miastach? nie wiem czy moje miasto jest duże (60 000 mieszkańców) ale za przysłowiową robote na przy linii produkcyjnej na śmieciowej umowie dostawałem 2,400 netto + nadgodziny co równało się trójką z przodu ;), rok temu skończyłem szkolenie zawodowe na zbrojarza-betoniarza i obecnie zarabiam tyle samo co rok temu tylko że nie musze siedzieć w robocie cały dzień..

  Polubienie

 2. Naprawdę tragicznie, dobrze że mówią o tym wprost, wytwórnia powinna się wstydzić. Jedynie trochę ratuje je fakt, że w tym czasie dostawały od wytwórni jedzenie, mieszkanie w dormie, od sponsorów i fanów ubrania i gadżety, ale to jedynie utrzymanie na chwilę bieżącą a nie prawdziwa praca która pozwala im zarabiać, oszczędzać i czegokolwiek się dorobić. Ciekawe jak jest teraz, czy mają jakieś kontrakty reklamowe czy dostają jakieś stałe wypłaty od wytwórni? Przy braku promocji od 3 lat czy one w ogóle zarabiają cokolwiek? Przykre są realia idoli w kpopie, tak naprawdę tych bogatych to jest garstka z największych wytwórni i najpopularniejszych zespołów, a reszta cienko przędzie.

  Polubienie

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s