Strona Tao oznajmia, że pozew przeciwko jego chińskiej aktywności został unieważniony, odpwiedź SM

Tao

14 grudnia większość chińskich stacji informacyjnych, jak Sohu i Sina News doniosło, że pozew SM Entertainment przeciwko byłemu członkowie EXO, Tao i jego aktywności w chińskim przemyśle rozrywkowym został oddalony w zeszłym miesiącu, w listopadzie.

Jego prawnik wyjaśnił, że chiński sąd uznał, że Tao ma prawo używać swojego imienia (scenicznego) i ma prawa do wizerunku podczas jednoczesnego kontynuowania działalności w Chinach. Sąd uznał, ze jego kontrakt z wcześniejszą agencją nie ma zastosowania i oddalił pozew. Prawnik powtórzył także swoje wcześniejsze oświadczenie, że SM Entertainment próbowało uszkodzić wizerunek Tao, jak również jego działalności poprzez wykorzystanie środków prawnych.

Źródło z SM Entertainment odpowiedziało poprzez wypowiedź dla TV Report: „Pozew, o którym mowa, jest jednym z wielu pozwów sądowych, które są obecnie przedmiotem obrad sądu chińskiego. Planujemy, aby natychmiast odwołać się od decyzji sądu, powołując się na problemy w interpretacji artykułów zawartych w chińskim prawie krajowym. Pozew ten nie ma związku z pozwem, który został złożony w Korei, a wszystkie procesy, które zostały złożone [przeciwko Tao] są nadal w toku.”

Ten szczególny pozew był jednym z formalnie przedstawionych przez SM Entertainment we wrześniu 2015 roku do sądu w Pekinie w sprawie naruszenia przez Tao kontraktu z SM poprzez swoje chińskie aktywności. W tamtym czasie wytwórnia oskarżyła Tao i oznajmiła, że Tao nie powinien być aktywny w Chinach wciąż będąc związany kontraktem, który nie został jeszcze anulowany w sądzie.

Tao opuścił EXO i SM Entertainment w sierpniu 2015 roku po swoim nieformalnym odejściu kilka miesięcy wcześniej. Od tego czasu SM Entertainment wniosło do chińskiego sądu kilkanaście pozwów przeciwko Tao, Krisowi i Luhanowi, nie licząc tych, które wniosło w Korei.

SM Enteratinment wygrało w styczniu 2016 roku inny pozew przeciwko Tao, mówiący o zwrocie środków tymczasowych.


źr: (1)

Reklamy

2 comments

  1. To było do przewidzenia, cieszę się bardzo z takiego rozstrzygnięcia i mam nadzieję, że wkrótce Tao również dojdzie do porozumienia z SM, jak Luhan i Kris i będzie mógł swobodnie skupić się na indywidualnej karierze.

    Polubienie

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s