Ravi (VIXX) i Jellyfish Entertainment przeprosili za kontrowersyjne sceny w teledysku do „BOMB”

Ravi 3

Ravi z VIXX wydał oficjalne oświadczenie w sprawie kontrowersji, które otoczyły jego nowy teledysk.

9 stycznia piosenkarz napisał na Twitterze: „Hello. Tu Ravi. Jestem świadomy kontrowersji wokół teledysku do mojego tytułowego utworu ‚BOMB’, w którym konkretne sceny moją zawierać mizoginie i uprzedmiotowianie kobiet.”

Następnie dodał: „Żałuje, że nie zdałem sobie sprawy, że te sceny mogą wywołać dyskomfort i szczerze przepraszam moich fanów i wszystkich, którzy czuli się nieswojo oglądając teledysk. Będę od teraz bardziej ostrożny i będę kontynuował ciężką pracę, by tworzyć dobrą muzykę i występy. Przepraszam.”

Jellyfish Entertainment także wydało oficjalne oświadczenie na oficjalne fan cafe VIXX, powtarzając to, co Ravi napisał w swoich przeprosinach.

Oznajmili także: „Jellyfish Entertainment bierze pełną odpowiedzialność za niebycie bardziej ostrożnym w kreowaniu naszej treści i doprowadzenie do dyskomfortu wielu naszych fanów. Będziemy kontynuować ciężką pracę i będziemy słuchać rad i trosk publiczności uważniej.”

Jellyfish Entertainment VIXX Ravi

Agencja usunęła oryginalny teledysk. Wideo zostało opublikowane po raz kolejny 9 stycznia, po usunięciu kontrowersyjnych scen.


źr: (1)

Reklamy

13 comments

  • na yt można je znaleźć pt Official MV Cut edit z dopiskiem tytułu i autora ^ ^
   Takie, takie… meh sądziłam że coś…. gorszego. (chyba inne teledyski za bardzo spaczyły rozum :|)
   Ale w sumie czemu teraz przepraszają, jak było to do przewidzenia. Doskonale wiedzieli co dają na koreański rynek. Ne?

   Polubienie

   • Oczywiście, że wiedzą, ale to jest show biznes, z podkreśleniem na biznes. Dzięki temu o piosence jest głośno, zrobił się rozgłos, będzie miała więcej wejść, więcej wyszukań i zapytań w przeglądarkach… Naprawdę, to logiczne.

    Polubienie

  • „Kontrowersyjne” sceny to chodzące wokół Raviego kobiety w samej bieliźnie/bikini. Dla mnie kontrowersyjnym można nazwać nagą Rihannę upaćkaną we krwi w teledysku do „B* better have my money”, ale żeby laski w bikini? Na plaży takich tysiące. Wtedy nikt się nie czepia.

   Polubienie

 1. Ehhh czemu oni zawsze muszą przepraszać? A dlaczego nikt się nie czepia Jaya Parka, Zico, Mino? Mizoginia? Zauważyłam, że to słowo jest ostatnio coś nadużywane. Oznacza ono „niechęć do kobiet”, które raczej nie objawia się pokazywaniem ich w samej bieliźnie? (to raczej uwielbienie do kobiet XDD) Pomijając już fakt podwójnych standardów, czyli męskich gołych klat nikt się nie czepia. Czemu? Golizna to golizna. A Ravi w tym mv też biega półnago.
  Ja nie czuję się ani trochę urażona faktem, ze w mv biegały kobiety w bikini. No ale niestety, po raz kolejny trzeba to stwierdzić – knetizens. Naprawdę koreańscy fani (i ogółem koreańczycy) muszą jeszcze dojrzeć do wielu rzeczy i pozwolić artystom robić to, na co mają ochotę. A jak się nie podoba – to nie słuchaj i nie oglądaj.
  Uf, musiałam to z siebie wyrzucić.

  Polubienie

  • Pewnie, że knetizens niemal zawsze przesadzają; jednakże co mnie osobiście drażni to ciągłe mówienie typu „dlaczego w Korei nie może być jak na Zachodzie?”. Inna kultura, inne obyczaje, inna rasa- to przecież przyciągnęło wielu do Kpopu. Ale „oświeceni” Europejczycy chcieliby wszystko zrównać do swojego poziomu. Tylko czy naprawdę jest on wyższy?

   Polubienie

   • Oczywiście, że Azja jest o wiele bardziej rozwinięta pod wieloma względami niż Europa czy Ameryka. Nie jestem osobą, która uważa, że zachód jest lepszy niż Azja, a kpop to najlepiej powinien być po angielsku xDD To nie miało tak zabrzmieć.
    Chodzi konkretnie o otworzenie się na kilka spraw m.i.n to, że kobieta w bikini i mężczyzna w bokserkach to to samo. U nas też jest z tym problem, ale jak widać nie aż tak spory. Druga rzecz to danie swobody artystom. Po to jest ich tylu, żeby wybrać swoich ulubionych. Nikt nie każe ci oglądać teledysku, który ci się nie podoba. Jak w ogóle fan może dyktować muzykowi co ma robić i jeszcze kazać mu przepraszać? To mnie najbardziej przeraża.

    Polubienie

    • Trochę jednak to tak zabrzmiało. Większość fanów kpopu ciągle narzeka, a że to knetizens są tacy, są owacy, każą przepraszać… Z twojej perspektywy może to tak wyglądać, że są zamknięci na pewne rzeczy, jednak czy twoja perspektywa jest lepsza? I kto o tym decyduje? Ty? W Korei na przestrzeni lat i tak się zmieniło to, co można pokazywać w mv. Na korzyść często, nieuzasadnionej golizny. Większość Koreańczyków nie poprze tego, by pokazywać jakieś laski w bikini, bo tam kobieta ma wyglądać na delikatną, skromną itp., nawet jeśli to zupełna nieprawda. Te niuanse w postrzeganiu kobiet są bardzo widoczne, fani kpopu w końcu powinni to zacząć dostrzegać, a nie ciągle narzekać. Tak kochacie tych Koreańczyków, ale tylko tych z show biznesu. Poza tym musiał przeprosić, bo fanki kpopu to przede wszystkim nastolatki, dzieci i producenci dobrze o tym wiedzą. Twój argument o wybieraniu i słuchaniu/oglądaniu swoich ulubionych artystów jest z czapy wzięty. Nikt nie wie, co może być w nowo oglądanym mv, można trafić z przypadku/ być fanem i mimo to się to nie spodoba. Nie mówiąc już o tym, że te przeprosiny to chwyt marketingowy. I jeszcze jedno – tak, fan może kazać muzykowi co ma robić. Bez fana muzyk nie istnieje, to on kupi płytę i gadżety, przyjdzie na fanmeeting, wyda na to kasę. Bez fana, który go de facto sponsoruje, może tworzyć do szuflady. To on wymaga, szczególnie w Korei jest szczególna więź między usługodawcą i usługobiorcą. Kolejny niuans, który powinnaś zrozumieć. Jeśli chcesz popatrzeć na olewczy stosunek do fanów, to przerzuć się na zachodni pop.

     Polubienie

 2. No ej! Chciałam obejrzeć ten teledysk oryginalnie! Czemu wytwórnie usuwają takie teledyski ? Nie mogliby po prostu wydać jeszcze jednego? To takie smutne. Powie mi ktoś co przedstawiały te ,,kontrowersyjne” sceny? Proszę!

  Polubienie

  • Już było pisane w komentarzach kilkukrotnie, że chodzi o kobiety w bikini/bieliźnie. Jak wpiszesz na yt ‚ravi bomb original version’ to powinnaś coś znaleźć, ewentualnie w kilku pierwszych reakcjach jeszcze ludzie zdążyli obejrzeć tę wersję.

   Polubienie

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s