Była idolka otrzymała wyrok więzienia za fałszywe oskarżenie o gwałt byłego członka ZEST

Była idolka, która fałszywie oskarżyła byłego członka ZEST, Choigo o gwałt, została skazana na pobyt w więzieniu.

Decyzja Seoul Central District Court została ogłoszona z opóźnieniem, jako że sąd ogłosił w lutym, że Ms. Son (26) została skazana na dwa lata więzienia za fałszywe oskarżenia. Według wcześniejszych doniesień, jest ona członkinią girlsbandu, który nie jest już aktywny i wcześniej była w związku z byłym członkiem ZEST.

Ostatecznie, sąd doszedł do wniosku, że Choigo jest niewinny i że ucierpiał z powodu materialnych strat, uszkodzenia wizerunku i zawieszenia medialnej aktywności.(…)

Sprawa rozpoczęła się w styczniu 2015 roku, gdy Ms. Son oskarżyła Choigo o gwałt poprzez opublikowanie wiadomości na swoich konta w mediach społecznościowych: „Członek z grupy rookie ZEST, zainteresował się jedną dziewczyną i po zbliżeniu się do niej seksualnie, kompletnie uciął z nią kontakt. Kiedy powiedziała, że doniesie na niego, groził jej mówiąc, że ujawni ich związek innym członkom.” Jej przyjaciółka, Ms. Moon także rozpowszechniała tą wiadomość, publikując: „Już w szkole był znany z tego, że miał kłopoty z kobietami”.

Ms. Son wniosła wtedy oskarżenie przeciwko Choigo o napaść seksualną, ale Choigo został oczyszczony przez sąd z zarzutów.

Choigo opuścił grupę ZEST w 2015 roku.


źr: (1)

Reklamy

5 comments

  1. Nie znam ani jej ani jego ale cieszę się że sąd doszedł do prawdy i sprawiedliwie postąpił. Chłopak pracował lata na swój zapewne ówczesny wizerunek a ta jakimiś durnymi oskarżeniami zmarnowała to wszystko i zniszczyła. Czasem ludzie naprawdę zapominają, że są istotami myślącymi i że powinni coś z tym zrobić :/

    Polubienie

  2. Biedny Choigo 😣 Nie znam tego zespołu,ale żal mi osób, które były niesłusznie oskarżone i musiały opuścić zespół bez powodu 😠

    Polubienie

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s