KC #6 – Jak Koreańczycy spędzają czas wolny?

1) KOREAŃSKI GRILL

Bardzo często Koreańczycy chodzą w towarzystwie swoich przyjaciół do specjalnych restauracji z koreańskim grillem. Po takim wspólnym wyjściu zwykle rozdziela się rachunek po równo między wszystkich, chyba że jedna osoba zaprosiła resztę z jakiejś okazji, wtedy ta osoba płaci za całość.
W restauracji z koreańskim grillem mamy do wyboru kilka rodzajów mięs. Kiedy już dostaniemy zamówienie, możemy sami przyrządzić mięso na specjalnym stole, lub poprosić o to kelnera. Gotowe mięso kładzie się na liściu sałaty, a dopiero potem razem je.

STÓŁ DO KOREAŃSKIEGO GRILLA

BULGOGI – JEDNA Z POTRAW PRZYGOTOWYWANYCH ZA KOREAŃSKIM GRILLU

2) KAWIARNIE

W przeciwieństwie do np. Japończyków, Koreańczycy kochają kawę. Lubią często spotykać się z przyjaciółmi w kawiarniach. W większości z nich dostępne jest darmowe wifi. W Seulu jest też bardzo dużo tematycznych kawiarni np. z owcami czy takie, w których możemy udawać, że jesteśmy na pokładzie samolotu.

MENU KAWIARNI HELLO KITTY MIESZCZĄCEJ SIĘ W HONGDAE W SEULU


3) BARY KARAOKE

Po wypiciu kilku drinków Koreańczycy chodzą do barów karaoke. W miejscu takim znajduje się duża liczba pokoi, które można wynająć na wieczór. W każdym pokoju znajduje się profesjonalny sprzęt do karaoke. Po zaśpiewaniu piosenki nasze umiejętności ocenia komputer.

POKÓJ DO KARAOKE
Reklamy

8 comments

  1. Witajcie moi Drodzy.Potwierdzam to co napisała Mara. W Korei jest dużo cakiem normalnie wyglądających ludzi. Choć niestety muszę przyznać , ze widziałam dość dużo dzieci takich pączuszków.Napoje typu cola i fastfoody zaczynają i tam zbierać żniwo..

    Polubienie

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s