Komediowy program SBS wypowiedział się na temat ostatnich kontrowersji

„Comedy Hunter” SBS przeprosiło za swój ostatni skecz, w którym komediantka Hong Hyun Hee pokazała się w czarnym makijażu i warkoczykach. 

Wielu widzów wyraziło swoje oburzenie skeczem, krytykując program za obrażanie Afroamerykanów. Sam Hammington opublikował wiadomość na swoim Facebooku, mówiącą: „Hong Hyun Hee pojawiła się w ‚czarnej twarzy’…to takie żałosne! Kiedy ludzie zaprzestaną tych śmiesznych aktów? Czy robienie żartów z rasy jest aż tak zabawne? Jako ktoś kto w przeszłości stworzył kilka programów komediowych, jestem zawstydzony”.

Po tym jak program pojawił się na nagłówkach za rasistowski skecz, zespół produkcyjny programu wydal 21 kwietnia oficjalne oświadczenie dla prasy: „Szczerze przepraszamy za to, że nie przejrzeliśmy jeszcze raz tego skeczu. Usunęliśmy klip tego skeczu i upewnimy się, że nie wydarzy się to ponownie”. 

W odpowiedzi na przeprosiny wielu koreańskich widzów wzywało by zmienić sposób postrzegania rasy, wyrażając swoje uczucia związane z tym, że nie powinno się rozśmieszać ludzi za pomocą „czarnej twarzy”.


źr: (1)

Reklamy

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s