Regulamin dla redaktorów

Regulamin dla redaktorów

  1. Każdy redaktor ma obowiązek podpisać sprawdzony artykuł na samym końcu według schematu „Edytor: *Twój nick*”.
  2. Jeśli redaktor zobaczy, że artykuł został już sprawdzony przez kogoś innego, to nie ma obowiązku go przeglądać. Jeżeli znajdzie jednak jeszcze jeden błąd, to po poprawieniu go, ma prawo dopisać swój nick po przecinku do poprzednika.
  3. Podczas poprawiania, warto mieć oko na oryginalny tekst i porównywać go do tłumaczenia, by wychwycić błędy. Chyba, że spełniamy czyjąś prośbę.
  4. Redaktor ma także obowiązek justować sprawdzany tekst i dodawać znacznik *read more* pod pierwszą grafiką. Przy obecnym szablonie znacznik ten nie zmienia za dużo, ale K-Pop LivePolska może zmienić szablon i istnieje prawdopodobieństwo, że bez tych znaczników, artykuły będą całkowicie rozwinięte na stronie, zajmując miejsce.
  5. By dodać schludnie materiał filmowy na bloga, należy poprzedzić go grafiką. Jeśli ktoś zobaczy, że zamiast obrazka, na miniaturce pojawia się szare tło z białymi paskami, musi zrobić screenshota i wstawić przed filmem.
  6. Redaktor może usuwać czyjeś posty. Ale to nie oznacza, że możemy sobie robić na złość! Usuwamy je, gdy są niezgodne z regulaminem, bądź jego poprawianie zajmuje tyle czasu, co tłumaczenie od początku.
  7. Walczymy z plagiatem. Jeśli ktoś napisze własny artykuł, to warto zrobić „kopiuj-wklej” kawałka tekstu w Google i zobaczyć, czy nie zostało to przepisane słowo w słowo z innej strony. Dopóki dana strona jest podana w źródłach, redaktor nie musi nic z tym robić. Jeżeli jednak nie została ona podana, praca równoznaczna jest ze złodziejstwem, więc kontaktujemy się z jego „autorem”, napominamy, a wpis usuwamy.
  8. Nie ruszamy jedynie artykułów autorskich Weroniki Olimpii. Można je rozpoznać po podpisie na końcu. Weronika pisze po prostu wszystko na swoje własne konto i nie życzy sobie, by ktokolwiek podpisywał się pod jej pracą. 

W razie pytań, problemów, zażaleń, czy próśb, redaktorzy mogą kierować się do Weroniki Olimpii (jej facebook’a znajdziecie na grupowym chacie). 

 

Reklamy

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s