Lotnisko Incheon


Międzynarodowy Port Lotniczy Seul-Inczon ( 인천국제공항 ) jest największym lotniskiem w Korei Południowej i jednym z najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie. Uznawane jest za jedno z najlepszych.

Lotnisko położone jest na wyspie Yeongjong-Yongyu należącej do miasta Incheon. W przeszłości były to dwie wyspy – Yeongjong i Yongyu, jednak zostały one połączone.

Budowa lotniska rozpoczęła się w 1992 roku i zakończyła w 2001. W 2002 roku rozpoczęto budowę drugiego etapu i zakończono ją w 2008.

Terminal ma 74 bramki, w tym 44 w terminalu głównym.

Powiedzmy, że lecimy z Warszawy do Seulu linią lotniczą LOT. Lądujemy, wysiadamy z samolotu. Po wejściu do lotniska kierujemy się w stronę bramek kontrolnych. Polega to na tym, że do odpowiedniego czytnika przykładamy paszport. Do innego zaś przyciskamy nasz palec wskazujący. I to by było na tyle jeśli chodzi o kontrolę, pełny automat.

Po przejściu przez kontrolę udajemy się na trzecie piętro. Odbieramy bagaż i możemy cieszyć się tym, co ma nam do zaoferowania to lotnisko (np. darmowe prysznice, kino, występy na żywo czy raz na jakiś czas spacer rodziny królewskiej). Słyszałam, że przypomina ono bardziej centrum handlowe niż lotnisko. Możemy tam też wypożyczyć telefon i przenośny router albo kupić kartę sim. Po obejrzeniu kilku filmów nie mogłam nie zgodzić się z tą opinią.

Obok głównego terminalu mamy też tzw. „transport centre”.

Stamtąd możemy dojechać zarówno do Seulu jak i innych miast w Korei na różne sposoby: pociągiem, taksówką lub autobusem.

Jeśli chodzi o taksówki to są ich dwa rodzaje: zwyczajne i exclusive, czarne limuzyny, których kierowcy zawsze są elegancko ubrani i mówią po angielsku. Oczywiście ta opcja jest dużo droższa od normalnej. Kolejną fajną rzeczą w taksówkach z lotniska Incheon jest to, że cena jest ustalona z góry, zależna od dzielnicy Seulu/Incheon do której chcemy dojechać. Zaletą tego jest to, że nie musimy zastanawiać się ile wydamy na podróż i czy przypadkiem nie będzie to za dużo.

Jeśli chcemy jechać do Seulu pociągiem też mamy dwie opcje: pociąg ekspresowy ( droższy ) i All Stop Train ( tańszy ). Jazda tym drugim trwa minimalnie dłużej. W specjalnie do tego przeznaczonych automatach kupujemy jednorazowy bilet.

Na zewnątrz budynku mamy różne busy. W kasie albo automacie obok kupujemy bilet i kierujemy się do wskazanego autobusu.

 

Edytor: Milkyun

Reklamy

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s