Jrock, literka po literce- C

J-rockowy alfabet(1).png

Czy pamiętacie może Weronikę Olimpię, autorkę serii motywacyjnej, jrockowej, czytelniczej i kilku luźnych artykułów? Tak, to ja. Odeszłam w zeszłym roku z K-Pop LivePolska, ale wróciłam kilka dni temu po przemyśleniu różnych spraw.

Jako, że napoczęłam rozmaite, pozytywnie przyjęte artykuły, czas bym je dokończyła. Jeśli więc chcecie przypomnieć sobie jrockowy alfabet ze mną od początku, zachęcam Was do zajrzenia w poniższe posty:

Jrock, literka po literce- A
Jrock, literka po literce- B

A teraz czas na skupienie się na zespołach zaczynających się na trzecią literkę alfabetu- C.

#1
Canzel

Canzel

Nie ukrywam, że Canzel jest w tym zestawieniu moim ulubieńcem! 🙂 Zespół powstał w roku 2007 i niestety rozpadł się 3 lata później. Wokalista znany był pod pseudonimem Icchi, gitarzyści pod Shiina Mio i Rui, basista- Haku, a perkusista- Yukimi. Nigdy nie należeli jednak do zbyt popularnych grup jrockowych. Okres ich rozkwitu nastąpił w roku 2009, kiedy wspięli się na szczyty list przebojów, a także odbyli wiele koncertów na żywo. Niestety, grupa jak już wcześniej wspomniałam, rozkruszyła się rok później. Co gorsze- wokalista obiecał, że więcej nie wróci na scenę muzyczną. Na szczęście słowa nie dotrzymał i postanowił dołączyć do innego zespołu. Trzech byłych członków Canzel założyło z kolei grupę UNiTE.

#2
COHOL

Znalezione obrazy dla zapytania cohol

COHOL to zespół niezwykle mroczny, ale myślę, że do takiego wniosku można dojść już po zerknięciu na powyższe zdjęcie. Rock to w sumie zbyt delikatne określenie na takie brzmienia i zdecydowanie bardziej pasującym będzie tu death metal. Został on założony w roku 2000 i działa po dzień dzisiejszy, co fanów niewątpliwie cieszy. COHOL składa się z trzech członków: wokalisty i basisty Hiromasy Saitou, drugiego wokalisty i gitarzysty Itaru Sayashi, a także perkusisty Kenty Ogura.

 

#3
Crystal Lake

indeks

Crystal Lake to kolejny zespół dla miłośników ciężkich brzmień z nieco krótszym od poprzednika stażem. Został on bowiem założony w roku 2002 i mimo wielu cięższych okresów działa do dziś. Co mam na myśli mówiąc „cięższych”? To, że lista byłych członków zespołu jest dłuższa od obecnie grających muzyków. Jeden z najgorszych czasów jaki wspominają, to odejście pierwszego wokalisty i perkusisty w roku 2011. Dziurę tę zapełnili dopiero rok później.

Obecnie grupa funkcjonuje w 4-osobowym składzie, w tym jeden muzyk jest wyłącznie pewnym rodzajem wsparcia dla całości zespołu. Mimo, iż został założony w Tokio, mówi się, że Crystal Lake wykonuje metalcore w stylu bardziej zachodnim, aniżeli wschodnim.

#4
Crossfaith

Znalezione obrazy dla zapytania crossfaith

Crossfaith od roku 2006 tworzy muzykę metalcore. Nie jest to jednak typowy metal jaki mogliśmy poznać przez lata. Zespół nie boi się eksperymentować, więc do swoich piosenek dodaje elektronikę i skrzypce. I to właśnie sprawia, że ich piosenki stają się niezapomniane. Grupa obecnie składa się z 5 członków: wokalisty Koie Kenta, gitarzysty Takemury Kazuki, basisty Ikegawy Hiroki, perkusisty Amano Tatsuya i Tamano Terufumi, który odpowiedzialny jest za syntezator.

 

#5
Czecho No Republic

File:Czecho No Republic 2017 promo.jpg

Po kilku zespołach metalowych czas na osłodzenie sobie uszu delikatnym, wpadającym w pop, rockiem. Mimo, iż j-rock jest zdominowany przez mężczyzn, Czecho No Republic jest już na pierwszy rzut oka wyjątkowym zespołem. Prócz 4 mężczyzn, w skład grupy wchodzi przedstawicielka płci pięknej! Zespół podlegający Columbia Music Entertainment został uformowany w 2010 roku i działa do teraz. Jedna z ich piosenek „Forever Dreaming”, którą umieszczę niżej, została wykorzystana w anime „Dragon Ball”. Dzięki temu, zespół zyskał wielu nowych fanów.

#6
Cinema Staff

indeks.jpg

Cinema Staff reprezentują z kolei rock alternatywny. Działają już 14 lat i nie zapowiada się, by grupa miała się rozpaść. Grali już jako zespół będąc wciąż w szkołach średnich. Cinema Staff składa się z 4 członków i została założona w prefekturze Gifu. Wyglądają na dość zgraną ekipę, która dobrze się ze sobą dogaduje- obecny skład jest oryginalny. Ta grupa także miała swój udział w tworzeniu różnych anime. Ich piosenka „Great Escape” została wykorzystana jako ending do „Shingeki no Kyojin”, a „Kirifuda” stał się openingiem do „Yu-Gi-Oh! Arc-V”.

 

#7
Cali Gari

indeks.jpg

Moim życiowym błędem byłoby nieumieszczenie tego zespołu na tej skromnej liście. Cali Gari także wyróżnia się swoim stylem na japońskiej scenie rockowej. Reprezentuje rock alternatywny, a powstał z myślą o koncepcie groteski erotycznej. Właściwie to jest starszy ode mnie, bowiem pojawił się po raz pierwszy w roki 1992 i działał do 2003 roku. Działał, ale… wciąż działa! W 2009 roku postanowiono go reaktywować i tym sposobem raczy nas świetną muzyką po dzień dzisiejszy. W czasie przerwy, każdy członek zajmował się własnymi, solowymi aktywnościami. Obecnie składa się z 3 członków: wokalisty Shuuji Ishii, gitarzysty Ao Sakurai i basisty Kenjirou Murai. Na przestrzeni tak długiego stażu jednak odeszło 7 muzyków, w tym 3 wokalistów, 2 basistów i 2 perkusistów.

 

To wszystkie jrockowe propozycje z mojej strony w tym artykule. Czy znacie inne japońskie zespoły należące do rocka, które zaczynają się na literkę „C”? Przeglądając te stare i nowsze zespoły, odniosłam dziwne wrażenie, że natura jednak ich trochę poskąpiła.

06c0c-weronika2bolimpia

Z czego korzystałam tworząc artykuł:
jpopasia.com
jame-world.com
generasia.com
metal-archives.com

Reklamy

One comment

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s