Teledyski oznaczone jako 19+

https://i2.wp.com/image.music.naver.net/photo/source/000/081/81497.jpg

Wiemy dobrze, że Korea jest krajem konserwatywnym. Oczywiście nie jest to zła cecha. Wręcz przeciwnie, dobra i deficytowa w dzisiejszych czasach. Są jednak momenty, gdy owy konserwatyzm uderza w muzyczną branżę oznaczając MV jako niestosowne i cenzurując je w TV z różnych dziwacznych powodów. Oto kilka z nich:

 

Dal Shabet „Hit U”

Klimatyczny i mroczny klip został oznaczony jako niestosowny dla widzów poniżej 19 roku życia z powodu różowej farby imitującej krew.

100% – „Beat”

MV niewyróżniające się zupełnie niczym. Chłopaki robią swoje, gdzieś między nimi przechadza się kobieta ubrana skąpo, ale w granicach rozsądku. Właściwie nic, czego nie widzielibyśmy wcześniej. Problemem najprawdopodobniej była ostania scena w klipie, w której Chanyong wyrywa sobie serce.

Hyomin – „Nice Body

Co tu dużo mówić. Hyomin niewątpliwe posiada „Nice Body”. Dla nas Europejczyków, jak i tym bardziej dla amerykańskich słuchaczy takie widoki w teledyskach to chleb powszedni. Jak się okazuje nie dla wszystkich. Hyomin dostała klapsa, po którym zostało wielkie czerwone 19+.

Jolly V – „Yes! Yes! Yo!”

Tancerka w biustonoszu. Tak, to wszystko. Osobiście nie dałbym tutaj żadnego ograniczenia. Bardzo dziwna decyzja.

ZICO – „Tough Cookie”

Tutaj sprawa jest akurat klarowna. Wątpię, żeby problemem były dziewczyny otaczające Zico, chociaż kto wie? W każdym razie czarę goryczy przelała na pewno partyjka pokera. Hazard jest zły.

Loco feat. Jay Park – „Thinking About You”

Tak, są żetony do pokera, ale nikt nie gra, więc powód hazardu odpada. Podobna sytuacja z cygarem i whisky. Są, ale nie widzimy, żeby ktoś palił czy pił. Czyżby twerkujące tancerki? Zagranie ryzykowne, ale nie na symbol 19+.
Przy okazji Jay Park’a warto zaznaczyć jakie MV zdecydowanie zasługują na czerwone koło z dziewiętnastką. Oczywiście nie mówimy teraz o „Thinking About You” tylko o „MOMMAE”. Z wiadomych przyczyn nie będę wrzucał linka.

PSY – „Gentleman”

Co tutaj na miłość boską robi PSY? No to uwaga, bo to jest hit. Na samym początku widzimy, jak PSY kopie pachołek drogowy z napisem „Parkowanie wzbronione”. Z tego powodu koreański rząd zakazał transmitowania tego MV na kilku stacjach telewizyjnych.

Źródło: 1

Edytor: Milkyun

Reklamy

7 comments

  1. hahahahahahahahahahah seriooooooo??? Nie no myślałam, że juz mnie w tej kwestii nic nie zdziwi …ale to ostatnie szacun dla Korei 😂😂

    Polubienie

  2. Dali bana PSY? ;D Naprawdę przesada co do zablokowania emisji tych teledysków.
    Chociaż gdzieś czytałam, że MV lub scena z filmu/dramy, nie mogła zostać wyemitowana z powodu kierowcy, który nie miał zapiętych pasów.

    Polubienie

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s