Nigdy byś nie pomyślał, że u tych 10 idoli zdiagnozowano poważne choroby!

1.Krystal (f(x)) & Jessica

Siostry są anemiczkami. Niedokrwistość definiowana jest przez brak czerwonych krwinek, co oznacza, że ciało nie dostaje wystarczającej ilości tlenu. Najczęstsze objawy to: zmęczenie, osłabienie oraz duszność. Na pewno dla dziewczyn jest bardzo ciężko wykonywać ruchy taneczne na scenie oraz śpiewać w tym samym czasie.
Podczas wykonywania “Mr. Boogie”, Krystal nagle zemdlała z niedoboru tlenu w jej organizmie.

2. Lee Joon

Lee Joon jest dwubiegunowy. To oznacza, że ma nagłe wahania nastroju. Także cierpi na zaburzenie ślimaka. Ta choroba powoduje mechanizm równowagi wewnątrz ucha wewnętrznego. Pomimo tego, to jest niewiarygodne jak Lee Joon tańczy i radzi sobie z chorobami.

3. Yoochun (JYJ)

Idol walczy z astmą. To oznacza, że ciężko jest mu załapać oddech. Astma atakuje go, gdy jest przemęczony oraz gdy dużo się śmieje.

4. Yoseob (BEAST)

Idol miał bardzo poważne zapalenie krtani, co oznacza utraty chwilowego głosu. Jednak idol walczył z chorobą oraz dużo odpoczywał, więc nadal możemy słuchać jego niesamowitego głosu.

5. Lay (EXO-M)

Lay cierpi na hemofilię, która jest zaburzeniem genetycznym. To powoduje krzepnięcia krwi bardzo trudno oraz wolno. Występuje 1 na 34 000 męskich dzieci, które się rodzą. Lay musi bardzo uważać na głębokie rany.

lay

6. Tiffany (SNSD)

Wykształciły się u niej guzki głosowe (śpiewacze), które zmniejszały skalę głosu i powodowały ból gardła. To oznacza, że wokalistka czuła, jak traci głos. Po ciężkim leczeniu i pracy, wokalistka odzyskała głos na stałe.

7. Zico (Block B)

Zico miał bardzo ciężkie dzieciństwo. Miał przepuklinę oraz dużo problemów z sercem, więc wokalista musiał przejść operacje. Jak na razie wszystko jest dobrze i nie musimy się martwić.

8. Hyorin (SISTAR)

Hyorin urodziła się z niedrożnością przewodów żółciowych, zwanym atresiem żółciowym. Tylko 1 na 15 000 niemowląt to przechodzi. Nieleczona jest bardzo szkodliwa oraz powoduje niewydolność wątroby. Jednak wygrała z chorobą i jest zdrowa.

 

Hyorin

9. Hyuna (4MINUTE)

Wokalistka miała przewlekłe zapalenie jelit. To oznacza, że musiała bardzo często chodzić do toalety. 

hyunaw

10. Gongchan (B1A4)

Gongchan ma przewlekłe problemy z nerkami. Wokalista musiał przejść operacje, aby choroba się nie pogarszała.

Czy wiedzieliście o chorobach waszym ulubieńców?

Żródło: (1)

Edytor: Weronika Olimpia

Edytor: nottek

Edytor: daeun

Reklamy

9 comments

 1. Omg jessica jest moja ub od ponad 5 lat i nigdy nie wiedzialam o tym ze cierpie na anemie. Slyszalam o upadku krystal ale myslalam ze to zmeczenie. Praktycznie nigdzie na polskich stronach nie bylo napisane ze siostry jung choruja na anemie. Szok

  Polubienie

 2. Najbardziej zaskoczyło mnie to, że BEAST słucham już 3 lata i nie wiedziałam, że Yoseob miał zapalenie krtani. Zdziwiłam się też przy Lay’u. Nigdy bym tego u niego nie podejrzewała. Ale i tak wszystkie choroby wywołały u mnie szok. I chwała Bogu, że to nie było (nie jest) nic jeszcze bardziej poważnego.

  Polubienie


 3. https://polldaddy.com/js/rating/rating.jsHemofilia jest skazą krwotoczną, więc osoby na nią chore kiedy się zranią dłużej krwawią od innych osób ponieważ krew dłużej krzepnie. Chyba wystąpił błąd przy jej definicji która została podana. Mówie o „. To powoduje krzepnięcia krwi bardzo łatwo oraz szybko.“ Oraz “ Lay bardzo musi uważać na głębokie oddechy.“ Chodziło tu chyba o głębokie rany?
  Przepraszam jeżel zabrzmiałam niegrzecznie, ale od razu zwróciło to moją uwagę.

  Polubienie

 4. Post interesujący ^^ Nie miałam pojecia o chorobie Gonchana, Hyorin czy Yuuchuna… Dobrze, że są to choroby, z ktorymi da się żyć i dalej możemy widziec ich na scenie ^^ Jestem też zaskoczona chorobą Lee Joona!

  Przy okazji chciałabym zwrocić wam uwagę, ponieważ pojawiło się kilka literówek, a także fragment o Layu nie jest dobrze przetłumaczony. Krew chorego na hemofilię NIE krzepnie szybko i łatwo. Ja wiem co to hemofilia i dlatego zauważyłam błąd, ale ktoś kto tego nie wie może zostać wprowadzony w błąd 🙂

  Polubienie

 5. Lay – Hemofilia uniemożliwia krzepnięcie krwi, co może prowadzić do nadmiernej utraty krwi. Dlatego musi uważać na głębokie i otwarte rany.
  Hyorin – urodziła się z niedrożnością przewodów żółciowych. Nieleczona może powodować niewydolność wątroby.
  Tiffany – wykształciły się u niej guzki głosowe (śpiewacze). Zmniejszają one skalę głosu i powodują ból gardła.

  Chciałam pomóc poprawić błędy, bo wiem, że dla osób, które nie mają kontaktu z medycyną lub biologią, tłumaczenie tego tekstu mogło być trudne ^^
  Ogólnie to bardzo ciekawy post 🙂 Wcześniej wiedziałam tylko o chorobie Lee Joona.

  Polubienie

 6. Stanuje B1A4 tak dlugo, i wiem o nich wszystko. Teraz wychodzi, że prawie wszystko. Nie miałam pojęcia o chorobie Channiego. Liczę, że to pociwszne dziecko będzie zdrowe… Ma być zdrowe

  Polubienie

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s