Fani z Korei Północnej ryzykują życiem tweetując o EXO?

https://i0.wp.com/www.allkpop.com/upload/2017/07/af_org/11114037/EXO.jpg

Twitter Korea udostępnił wideo, w którym widzimy jak ponad 11 milionów osób dodało posta, zaraz po utworzeniu oficjalnego konta EXO na twitterze.


Czerwony punkty oznaczają obszary, na których tweetowano o EXO. Kolor jest najbardziej intensywny oczywiście w Korei Południowej oraz całej Azji Południowo-Wschodniej, ale mniejsze, albo i całkiem porządne błyśnięcia można zaobserwować niemalże na całej mapie świata.

 

Najwięcej jednak uwagi, zwróciły na siebie kropki na terenie Korei Północnej. Czerwone niczym radziecka flaga punkty widnieją na terenie Pjongjangu a także w kilku innych miastach tego państwa.

https://i1.wp.com/www.allkpop.com/upload/2017/07/content/EXO_1499788061_ff.jpg

Były zastępca północnokoreańskiego ambasadora, Thae Young Ho wyjaśnia, że Koreańczycy z Północy lubią południowe media.  Jednakże słuchanie K-Pop’u oraz oglądanie K-Dram jest surowo zakazane przez prawo stworzone w 2015 roku. Osoba przyłapana na kontakcie z zastrzeżonymi treściami podlega karze 10 lat ciężkiej pracy. (Ja bym już dostał jakieś potrójne dożywocie)

Netizens okazali zdumienie co do oddania fanów EXO z KRLD.

Niewiarygodne jest już to, że ludzie z Korei Północnej funkcjonują na mediach społecznościowych, ale jeszcze bardziej fakt, że są fanami EXO.

 

Źródło: (1)

Reklamy

11 comments

      • To głębsza sprawa niż ryzykowanie życiem dla jednego zespołu, po prostu przy okazji tej akcji w tweetami wypłynął ten temat. Chodzi o to, że mimo chorego prawa, północnokoreańscy obywatele obchodzą je, instalują sobie nielegalnie internet i śledzą południowokoreańskie media. Nie poddają się tyranii i próbują uzyskać chociaż minimum wolności, która u nas jest normą.

        Polubienie

  1. Co za paradoks- są koreanczykami, znają język i kulturę, na koncerty i fanmeetingi mają rzut beretem- a nie mogą z tego skorzystać i mniej wiedzą o kpopie niż my w odległej Polsce! Straszne

    Polubienie

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s