Odwołano drugą edycję wielkiego festynu piwa w Korei Północnej

135591348_14710559469061n

W zeszłym roku odbyła się pierwsza edycja piwnego festiwalu w Korei Północnej. Tak, dobrze czytacie! Północnej.

Festiwal odbywający się pod nazwą Taedonggang w Pjongjangu trwał od sierpnia do września 2016 roku i cieszył się sporą sławą wśród obcokrajowców. Mimo, iż turystom nie pokazuje się prawdziwego oblicza Korei Północnej, wielu zwiedzających chciało spróbować złotego trunku w tak tajemniczym państwie.

Jednakże samo spożycie koreańskiego piwa nie było jedyną atrakcją. Jako, że festyn zorganizowany był w okolicach rzeki Taedong, można było skorzystać z rejsu statkiem wycieczkowym, a ponadto zabawić się na koncertach.

Tegoroczna impreza miała rozpocząć się 26 lipca. Ale została odwołana. Bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Amerykańska telewizja informacyjna, CNN, zainteresowała się zaistniałą sytuacją i postanowiła odkryć powód tej decyzji. Dziennikarze doszli do jednego wniosku, który na skali globalnej wydaje się być normalny. Jednak zważając na codzienne traktowanie obywateli Korei Północnej jest on… śmieszny. Bo motyw odwołania imprezy wydaje się być zwykłym odruchem ludzkim.

Podczas, gdy przeciętny mieszkaniec tego państwa nie może pozwolić sobie na smaczny i pełen wartości odżywczych posiłek, Kim Dzong Un zarządza ogromną armią, na którą poświęca cały majątek. Północna część kraju została niedawno pochłonięta ogromnych rozmiarów suszą. Ludzie nie mają zdatnej wody do picia, mycia i przygotowywania pożywienia, więc była to główna przyczyna odwołania festiwalu.

Nie możemy być jednak pewni, czy to prawda, bowiem są to czyste spekulacje dziennikarzy CNN. A może Kim Dzong Un przestraszył się, że takiej klęski naturalnej nie będzie mógł ukryć przed obcokrajowcami?

Na zeszłorocznym festiwalu piwa bawiło się 45 tysięcy gości. Wśród tej liczby, odkryto kilkanaście osób zza granicy, które przybyły poprzez biura podróży.

 

 

Źródła:
cnn.com
pozdrozkrld.com

 

 

Reklamy

2 comments

  1. Pomimo wielu wspólnych elementów Korei Północnej i Południowej, to jednak Południowcy nie chcą zjednoczenia. Boją się, że Północ ich pociągnie w dół (przede wszystkim mowa o gospodarce).

    To tak, jak było przy podziale Niemiec ma RFN i NRD. RFN było bardzo dobrze prosperującym państwem. jednak w momencie zjednoczenia Zachodnich ze Wschodnimi Niemcami, te pierwsze zobowiązały się przez 20 lat (o ile dobrze pamiętam) płacić do budżetu na rzecz mieszkańców z tej Wschodniej części, aby wyrównać jakość życia.Wschodnie Niemcy były pod wpływami Rosji Radzieckiej, więc były słabiej (a może jednak tu powinno być gorzej?) rozwinięte od tych Zachodnich, które po wojnie otrzymały pomoc od Stanów. Kraje, które zostały pod wpływami ZSRR po zakończeniu II Wojny Światowej ucierpiały, bo do początków lat 90 borykały się z problemami gospodarczymi, ekonomicznymi, technologicznymi, były pod wieloma względami zacofane (Polska też się do tego grona wlicza).

    I tak samo może być w przypadku zjednoczenia Północnej i Południowej Korei.

    Polubienie

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s