3 powody, przez które uważam, że Wanna One osiągną większy sukces od I.O.I

Darmowy hosting zdjęć i obrazków
źródła zdjęć: oficjalny Twitter Wanna One i oficjalny Twitter I.O.I

Drugi sezon jednego z największych survivalowych programów dobrnął do końca. „Produce 101”, który początkowo miał być konkursem talentów, stał się wyścigiem o uznanie widzów. I w związku z jego finałem, utworzono już 2 niezwykle popularne zespoły: I.O.I i Wanna One. Mimo, iż pierwszy z nich zszedł już ze sceny, a drugi dopiero na nią wchodzi, można wysunąć pewną tezę- to Wanna One osiągną większy sukces od swoich poprzedniczek. Przytoczmy kilka faktów, które udowodnią słuszność podanego zdania!

 

#1
Girlsbandy są nieco gorzej przyjmowane od boysbandów.

Jestem prawdziwą fanką dziewczęcych zespołów i z przykrością obserwuję jeden fakt- są one gorzej przyjmowane od męskich piosenkarzy. Seksowny koncept u Pań nie przynosi takich zysków, jak zmysłowe kręcenie biodrami u Panów. Dla niektórych z kolei damskie głosy są zbyt wysokie i piskliwe, a więc przyjemniej słucha się płci przeciwnej. Gdyby pobawić się ponadto statystykami, można zauważyć, że to właśnie piosenki gbandów obdarowuje się większą ilością, potocznie rzecz ujmując, łapek w dół, aniżeli w górę na YouTube. Oto przykładowe zestawienie (przykładowe, a więc nie jest najnowsze i nie ujrzycie tam świeżo wydanych piosenek):

Częściej banuje się też piosenki damskich zespołów, lub jak na koreańskie standardy, zbyt wyzywające elementy ich choreografii. W sumie nie wiem z czego to wynika, ale zdarza się zabronić kobietom wykonania danego ruchu, podczas gdy boysbandom daje się masę swobody. Ażeby moje słowa nie były tylko pustą wypowiedzią, czas na jakiś argument.

Ten krok w choreografii EXID „Up & Down” musiał zostać zmieniony na potrzeby występów na żywo:

Znalezione obrazy dla zapytania up & down exid hips

Lecz ten krok w choreografii SEVENTEEN dla „Very Nice”, nie przeszkodził na tyle, by go banować:

Znalezione obrazy dla zapytania very nice seventeen gif

Rainbow nie mogły podczas występów na żywo podnieść koszulek w „A”:

Znalezione obrazy dla zapytania rainbow a gif

Ale piosenkarzom z zespołu Monsta X tego nie zabroniono:

Znalezione obrazy dla zapytania hero monsta x gif

Obecnie pracuję nad artykułem, który porusza kwestię równego traktowania w przypadku choreografii i myślę, że będzie on idealnym dowodem na to, że powyższa czwórka nie jest przypadkowym zestawieniem. Męskie zespoły również banuje się z wielu niezrozumiałych powodów, ale wzięłam na warsztat tutaj tylko kroki w choreografiach. Nie o tym jednak mowa, więc przejdźmy do kolejnych faktów.

Gdy chodziłam jeszcze do technikum, z delikatnym zawodem spoglądałam także na korytarzu szkoły na dziewczęta z plecakami, przypinkami, tudzież koszulkami z G-dragonem, EXO i BTS. A nigdzie motywu kobiet! Najwidoczniej miłośniczki girlsbandów dość dobrze się kryją… No cóż, ja sama nie wyglądałam na k-poperkę, a gdy zagadałam jedną Army, nie mogła mi uwierzyć, że słucham tej muzyki… 😀

I nie śmiem sugerować tym samym, że damskie zespoły nie są popularne. Bo są! Wystarczy spojrzeć na Girls’ Generation, Twice, czy 2ne1, które wciąż swoimi teledyskami ustanawiają, bądź też ustanowiły wiele rekordów. I.O.I także zyskały wiele miłości, a gdy rozpadły się, rozpaczy fanów nie było widać końca. Biorąc pod uwagę jednak to, że oba zespoły jadą na tym samym wózku, tj. przebyły identyczną drogę do debiutu i podlegają jednej wytwórni, mogę stwierdzić, że sam fakt, iż girlsbandy mają nieco ciężej, jest wystarczającym argumentem za moją tezą.

Znalezione obrazy dla zapytania wanna one gif

#2
Przyjęcie debiutu.

I.O.I zadebiutowały 3 maja ubiegłego roku z utworem „Dream Girls”. Wanna One z kolei pojawili się oficjalnie na koreańskiej scenie muzycznej tydzień temu z piosenką „Energetic”. Zważając na różnicę czasu, porównywanie ich ilości wyświetleń, byłoby delikatnie rzecz ujmując… nierozsądne. Ale możemy porównać opinie jakie krążyły o obu piosenkach i procentowe rozłożenie łapek w dół.

Niemalże 10% ze wszystkich łapek przy „Dream Girls” były negatywne, a wiele osób żałowało, że dziewczęta wybrały tę piosenkę jako debiut, a nie „Crush”. Mimo, że tak naprawdę oba teledyski znalazły się w ogniu krytyki. „Dream Girls” posądzono o kopiowanie pomysłu piosenki „Into The New World” SNSD i wychwycono elementy podobne do teledysku APink „Mr. Chu”. Żeby nie było za mało, internauci uznali, że I.O.I chce przebić się poprzez ujęcia biustów zbyt młodych Kyulkyung (ówcześnie Pinky) i Somi.

Znalezione obrazy dla zapytania pinky dream girls gif

Teledysk do „Crush” miał z kolei pokazywać dobrze bawiące się dziewczyny przy nagrywaniu swojej pierwszej, wspólnie wykonywanej piosenki. Nie zyskało to zbyt dużego uznania miłośników k-popu i stwierdzono, że został on najzwyczajniej w świecie źle wykonany. Musiał być na dodatek zmieniony, ponieważ obraz zabawnie rozpychającej się wśród dziewczyn Yeonjung, źle wpływał na jej karierę.

Znalezione obrazy dla zapytania crush gif yeonjung

Na chwilę obecną debiutancka piosenka Wanna One „Energetic” nie doczekała się żadnych skandali i przypiętych przez zbyt wybujałą wyobraźnię internautów łatek, a łapki w dół w serwisie YouTube sięgają progu 4%. Niezwykle ważny jest także fakt, iż Wanna One przebili dzięki utworowi pierwszy rekord- w przeciągu 24 godzin, ich teledysk stał się najczęściej odtwarzanym debiutem kpopowym. O czym z resztą na blogu informowaliśmy. Możliwe, że z biegiem czasu netizens zaczną szukać dziury w całym i także boysband okryje się cieniem krytyki. Na chwilę obecną raczej się na to nie zapowiada. I.O.I bowiem oskarżone o plagiat zostały już w momencie… wydania zapowiedzi do debiutu.

#3
I.O.I były pierwsze. A to co pierwsze, nie zawsze bywa najlepsze.

Co jakiś czas spoglądam na swoje artykuły sprzed 3 lat. I załamuję przy tym ręce. Nie potraficie sobie nawet wyobrazić jakie czuję zażenowanie, gdy patrzę na początki mojego bloga, jego fatalną przeszłość i nic nie znaczące sklejki wyrazów, które nazywałam artykułami popularnonaukowymi. To już jednak było, a ja z każdą nowo napisaną treścią czuję jak rosną moje pisarskie ambicje i umiejętności. Ponoć trening czyni mistrza, prawda? A wspominam o tym dlatego, że po nabytych doświadczeniach z I.O.I, twórcy programu „Produce 101” i YMC Entertainment wiedzą już gdzie popełnili błąd, co zmienić, a co pozostawić nietykalne.

Już w czasie zaciętej rywalizacji, gdy program trwał w najlepsze, postanowiono, że Wanna One będą promować się dłużej od swoich poprzedniczek. Od razu pojawiły się komentarze „to po tym jak zobaczyli, jaki sukces odniosły I.O.I”. To pierwsza zmiana, którą można zauważyć gołym okiem. Druga to występowanie w programach muzycznych z dwoma piosenkami. Prócz „Energetic”, chłopcy stanęli na scenie z „Burn it up”. Założę się też, że osoby kierujące obecnym boysbandem postąpią w niektórych kwestiach inaczej. Nie zauważymy tego bezpośrednio, bo zapewne będą woleli to zostawić dla siebie, lecz ich skutki zobaczymy w niedalekiej przyszłości.

Znalezione obrazy dla zapytania wanna one gif

 

To jednak tylko moje swobodne przemyślenia, które połączyłam w całość. Nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości, bo życie każdego dnia przygotowuje dla nas bariery do pokonania, kamienie, o które możemy się potknąć i promyczek nadziei na nadejście czegoś dobrego. Możliwe, że to właśnie następna piosenka Wanna One oskarżona zostanie o plagiat. Ale istnieje szansa, że rozwijając się, będą pobijać kolejne rekordy i ustanawiać nowe trendy.

Uważam również, że drugi sezon takiego programu zachęcił widzów do śledzenia losów piosenkarzy. Bo jeśli coś powtarza się kolejny raz, to musi oznaczać, że pierwsze podejście sprzedało się dobrze i zostało przygotowane z niezwykłą dokładnością. I mimo ignoranckiego podejścia do prekursorskiego sezonu programu, dało się szansę drugiej części.

Jestem niezwykle dumna z nagród, które zdobyły I.O.I przez rok swojej działalności i życzę coraz większej sławy Wanna One.

A jakie jest Wasze stanowisko? Która z grup osiągnie według Was większy sukces?

Reklamy

31 comments

 1. Boysbandy zawsze są lepsze. Mają ciekawsze piosenki ,Choreografie,zachowują się swobodniej nie boją się tego co robią,Eksperymentują z muzyką i wizerunkiem i zawsze czymś zaskoczą.Co do girsbandów na palcach jednej ręki da sie policzyć zespoły które są normalne lub były i po obejrzeniu teledyski i odsłuchaniu piosenki nie doznaje się piętnastego z kolei Dejavu oraz początkowych stadiów martwicy mózgu i autyzmu.Boysbandy po prostu zawsze stają na wysokości zadania i nawet mniej znane zespoły potrafią stworzyć fajne piosenki które się obronią a dziewczyny prawie zawsze zrobią to źle. Śpiewają jakimiś dziwnymi głosami jak 5 latki rodem z przedszkola,Piosenki brzmią dziecinnie, ubierają i stylizują je na własne klony nie do odróżnienia i nie wnoszą nic nowego w kółko odgrzewanie tego samego kotleta. Dziewczyny nigdy nie ryzykują z czymś nowym ( A może to by się opłaciło bo zespól by się wyróżnił zgromadził więcej fanów i lepiej się sprzedał ? ) Bo łatwiej jest iśc w słodką 25-30 letnią uczennicę z spódniczka ledwo zakrywająca majtki by starzy zboczeńcy mogli ugasić swoje zapędy i kupić płytę takowego zespołu….:/

  Polubienie

  • Czyli Boysbandy nie robią, żadnych nudnych piosenek? A co powiesz na temat Boyfriend, którzy bardzo długo bawili się w słodki oppa koncept? Seventeen tak samo używają szkolnego konceptu. Dużo zespołów właśnie tak zaczęło kariere. Boysbandy tak samo potrafią być seksowne i wszędzie się dotykać, ale oczywiście jeśli zrobią to samo girlsbandy to zaraz hejt.. i jeśli chodzi o to ,że girlsbandy nie ryzykują nigdy, aż chce mi się śmiać. jest pełno zespołu, które próbowały czegoś nowego i nie wiedziały jak zostanie to przyjęte. Niestety, ale
   to co seksowne lepiej się sprzedaje.

   Polubienie

   • Osobiście Boyfriend nie znam. Co do Seventeenów jestem z nimi od debiutu i szczerze powiem że bardzo trudno jest ogarnąć zespół liczący aż 13 osób ale widać że wzajemnie się lubią i szanują to czuć i widać że są prawdziwym zespołem nie tylko pod publikę i ich piosenki są bardzo lekkie i przyjemne i osoby które dostają mniej tekstu w promocyjnych piosenkach mogą się wykazać w piosenkach na płycie .Nie poznałem wszystkich zespołów k-pop bo by mi życia nie starczyło musiał bym tylko przy kompie siedzieć i jeden po drugim przeglądać. Znam zespoły które istniały , debiutowały lub promowały się w latach 2011-2017 czyli do teraz.Nie mam nic do szkolnego konceptu ale błagam czy nie można tego zrobić w normalny sposób?. Cofając się kilka lat wstecz do mniej więcej 2012-13 nie było aż tylu zespołów których nie można by od siebie odróżnić.Jeżeli robi się zaspał z osób mających po 17-18-19 lat to powinno się robić piosenki świeże młodzieżowe bo oni właśnie w takim są wieku i w taki wiek powinni celować a nie cofać ich do początków podstawówki i kazać im zachowywać się jakby mieli po 7 lat

    Polubienie

    • Dlaczego wrzucasz wszystkie damskie zespoły do jednego worka? Nie wszystkie mają słodki koncept i przesadzony. Wiele damski zespołów wniosło dużo do kpopu. Poza tym Seventeen również śpiewają przesłodzonymi głosikami w dwóch piosenkach. Mogę wymienić więcej zespołów jak chcesz Astro, Boyfriend, Victon, Imfact itd. Też powstaje dużo męskich zespołów podobnych do siebie. A i jeśli chodzi o choreografię to też w boys bandach znajdą się zjebane. Jeśli pisząc ten komentarz patrzyłaś tylko na Twice to lepiej następnym razem się nie wypowiadaj bo nie wszystkie zespoły żeńskie są takie same i mają koncept uczennic.

     Polubienie

      • Mam wrażenie że (NIEKTÓRE) osoby nie rozumieją w ogóle tego co piszę w moich komentarzach.Radze sobie przeczytać kilkanaście razy i zrozumieć moje słowa, poukładać sobie to w główce i potem się zgadzać lub nie

       Polubienie

       • „Bo łatwiej jest iśc w słodką 25-30 letnią uczennicę z spódniczka ledwo zakrywająca majtki by starzy zboczeńcy mogli ugasić swoje zapędy i kupić płytę takowego zespołu….:” tu jest o uczennicach. Poza tym pokaż mi zespół co ma 25-30 lat i mają koncept uczennic z mini spódniczkami.

        Polubienie

        • Ja pierdziele XDD Uwaga, wypowiadam się jako ekspert od gbandów XD
         Skąd tyle gbandów ze słodkim konceptem? Bo przez lata, dekady, wieki wmawiano dziewczętom, że mają być delikatne, czekać na swojego księcia z bajki, a jak jakaś dziewczynka była za mało „dziewczęca”, to było źle. Przypominam, że kobiety musiały walczyć nawet o możliwość chodzenia w spodniach! Bardzo dużo umawiałam się z różnymi facetami- mówię od razu. I zauważyłam jedną rzecz- oni strasznie lubią jak dziewczyna w którymś momencie się zagubi, zachowa się jakby była nieśmiała, opuści wzrok, nie będzie czegoś potrafiła zrobić. To ich kręci. Chcą tą dziewczyną się wtedy zaopiekować. Takie zachowanie się sprzedaje, bo faceci lubią coś takiego. A nie ukrywajmy, grupą docelową mężczyzn są girlsbandy, a kobiet- boysbandy w kpopie. I równie dobrze można powiedzieć- wiele boysbandów dąży do utartego schematu „jestem Twoim crushem, zaopiekuję się Tobą, chodź bejbegerl, będziesz moja”. Dlaczego nikt tego nie zauważy, że mężczyzni powielają z kolei coś takiego? XDDD
         Znam rookie zespoły i te popularne. Nie ma zespołu gdzie 25-30 letnie kobiety słodko kręcą tyłkiem w ledwo zasłaniającej go spódniczce. Nie spotkałam się z takim.
         Dlaczego tak wiele girlsbandów jeszcze powiela koncept bycia słodką? Może dlatego, że stara się ktoś dopasować koncept do ich wieku? XDDD Co ma wg Ciebie robić debiutująca 16latka? Kręcić tyłeczkiem przy rurze i zmysłowo kiwać na Ciebie palcem?
         Lecimy z gbandami, które nie są słodkie: BLACKPINK, Bulldok, 4ten, Ladies Code, 6Bomb, Girl’s Day, 4Ladies, CLC, Sol-T, 9Muses, After School, Fiestar, PPL, Laysha, BESTIe, BP Rania, Brave Girls, Stellar, Dreamcatcher, EXID, Favorite, Weki Meki, HUB, Hello Venus, Melody Day, MAMAMOO, Girls Girls, Pristin, Tahiti, Holly Queen, Icia
         A TERAZ DEAL WITH IT

         Polubienie

         • W większości się zgadzam, słusznie zwróciłaś uwagę na schemat który się sprzedaje w przypadku girlsbandów czy nawet boysbandów. Przytoczyłabym nawet jako przykład dla boysbandów, ten ostatnio modny wymóg, że chłopcy mają w którymś etapie kariery wyrobić sobie taką sylwetkę żeby zabłysnąć absem. W wielu wywiadach jest o tym mowa, wiele programów każe im pokazywać klatę albo brzuch, w wielu występach scenicznych wplatają do choreografii element z podniesieniem koszulki. To też przedmiotowe traktowanie chłopaków i narzucanie na nich tych stereotypowych wymogów.

          Co do wymienionych zespołów które przełamywały słodki stereotyp to myślę, że można dodać KARA i 4minute, a nawet niektóre koncepty SNSD i T-ara. Wiadomo w swojej karierze mogły mieć comebacki z mniej lub bardziej dziewczęcymi konceptami, ale potrafiły też zaprezentować dojrzalsze, mocniejsze lub bardziej w stylu girl crush koncepty. Zresztą każdy inaczej to odbiera, np. dla mnie CLC poza jednym comebackiem prezentują właśnie taki uroczo-słodki koncept. Podobnie nie zgadzam się z Pristin czy Weki Meki, dopiero zadebiutowały i jak na razie pokazały dość słodki i niewinny koncept. I to jest ok, na tym etapie im jak najbardziej pasuje.

          A odnośnie 25-30 letnich dziewczyn ze słodkim konceptem, to załamałam się ostatnio, bo w jednym z występów w programach muzycznych, właśnie SNSD z piosenką „Holiday” dostały tak żałośnie przesłodzone stylizacje, że aż byłam w szoku.

          Polubienie

          • Cieszę się, że popierasz mnie 🙂 Co do Weki Meki i Pristin też się zastanawiałam, czy o nich wspomnieć, ale patrząc na np. Berry Good z „Love Letter”, stwierdziłam, że się przydadzą i one. 😀

           Polubienie

         • Obecne dobre zespoły które się wyróżniają
          Blackpink: Obecnie zespól nie mający u mnie żadnych minusów (Yg spróbuj to spieprzyć a nie wiem co ci zrobię)
          Twice: Świetny debiut każde następne piosenki przykuwające uwagę i pokazujący różnie historie
          CLC: Najczęściej piosenki dobre są niepromowane i zalegają na płycie wyjątki (PePe,Hobgoblin)
          AOA: Kilka dobrych piosenek promujących płyt nie odsłuchiwałem i się w to nie zagłębiałem
          Ladies’ Code:Miały dobre piosenki A po nieszczęsnym wypadku poziom ich piosenek jeszcze bardziej wzrósł
          EXID: słucham od momentu Up&Down i od tamtego momentu dalej idą w dobrą stronę i dalej ich słucham
          f(x): Najbardziej niedoceniany i spychany na ubocze zespól SM.Kilka dobrych piosenek promocyjnych jak i tych na płytach
          Mamamoo”Od początku przykuwające uwagę. ostatnie 2 comebacki bardzo dobre
          Girl’s Day Wszystkie piosenki promocyjne jak i poboczne które znam Bardzo dobre
          BP Rania: Bardzo pomijany zespól od początku jak i po powrocie dobre piosenki (biedna Alex)
          Brave Girls: Słucham od momentu Deepened i dalej czekam aż ktoś je w końcu doceni i dostaną jakąś nagrodę
          Hello Venus: Również się wyróżniają
          Stellar: Vibrato i Crying obie świetne piosenki ostatni comeback tak samo dobry
          (Zespoły które niestety już nie istnieją)
          Wonder Girls:Po przerwie comeback z (i feel you)był genialny So lonely tez dobra i klimatyczna piosenka.Z przed przerwy znam tylko Nobody(,Tell me,So hot obiły mi się w różnych programach o uszy)
          Sistar: Każda piosenka promocyjna którą wydały była dobra(shake it / i like that)moje ulubione
          4Minute: Zespól który powinien zyskać więcej uwagi a niestety żyły w cieniu.dobre wpadające w ucho piosenki promocyjne.Najlepsza jaką zrobiły (Crazy) z ostatnich 2 mini albumów każda piosenka była dobra.
          2NE1: Zespól od którego się zaczęło. Każda piosenka promocyjna jak i te na płytach bardzo dobre. Mogły jeszcze pokazać wiele.

          Tyle z mojej strony.

          Polubienie

          • Tylko zauważ, że YG chciał, aby BLACKPINK zachowywały się słodko w czasie promocji najnowszej piosenki. 😉 A ja tyle dodam z mojej strony: piękno zależy od oka patrzącego. To, że coś dla Ciebie jest dobre, nie oznacza, że dla kogoś innego też takie będzie. Zrozum to i proszę, przestań obrażać dziewczyny, które wkładają w muzykę wszystko co mają.

           Polubienie

       • Twice po prostu bardzo łatwo i znośnie mi się słucha i co comeback mają inne teledyski i są po prostu dla mnie przyjemne a zespoły do których się tyczy to co pisze to :Cosmic Girls,Apink,April,Dia,Lovelyz,GFriend i pewnie jeszcze kilka których nie pamiętam lub nie znam.Równie dobrze mógłby istnieć jeden lub 2 i śpiewać wszystkie ich piosenki bo i tak wszystkie te zespoły są prowadzone w ten sam sposób a i piosenki nie różnią się

        Polubienie

        • Więc można by powiedzieć dokładnie to samo chłopakach że powinno być 2 czy 3 zespoły bo nie każdy ma swój własny styl. Co do DIA to się zgodzę bo one cały czas szukają czegoś dla siebie i jest słabo ale Apink i GFriend to już co innego. Może i wszystkie te zespoły mają uroczy koncept ale się od siebie różnią 🙂 I tak jeszcze dodam że Apink chciałby coś innego spróbować ale nie mogą bo ich fani lubią taki koncept więc nie mają wyboru. Jedyne co mi się nie podoba to choreografie które polegają bardziej na robieniu ayego niż na tańcu i jak w programch/wywiadach ciągle proszą dziewczyny o ayego jakby nie miały więcej do pokazania …

         Polubienie

    • Ja bym jednak nie oceniała w ten sposób gbandów, bo trzeba wziąć pod uwagę fakt, że dziewczyny są bardziej ograniczane. Samo to, że zgadzają się na taki, a nie inny koncept i gorsze traktowanie (bo ciągle je blokują) zasługuje na wielki szacunek, bo robią to z pasji. A co do boysbandów, oni tak samo odgrzewają w kółko tego samego kotleta, tylko że mają więcej swobody w działaniu, dlatego to nie rzuca się tak w oczy, jak w przypadku dziewczyn

     Polubienie

  • Też uważam, ze jest wiele dobrych gbandów i mówienie, że wszystkie bez wyjątku są złe i takie same jest po prostu niesprawiedliwe. Są grupy które ryzykował z konceptami takie jak on my girl (windy day, closer) czy dream catcher. Boysbandy nie zawsze są dobre i nie zawsze mają świetne piosenki. Po za tym napisałeś, że lubisz Twice które też mają słodki koncept podobny do innych a ich talent jest niewielki…

   Polubienie

 2. Debiutowa piosenka I.O.I rzeczywiście nie była dobra , po prostu wybrali bezpieczną piosenkę i wyszło jak wiele innych zespołów…Ale to prawda że dziewczyny mają trudniej bo jeśli mają uroczy koncept żeby przyciągnąć koreańczyków to mają duża konkurencje w tym stylu plus brak zainteresowania od międzynarodowych fanów. A kiedy próbują czegoś innego to jest że wygladają niezręcznie , nie pasuje im albo słaba piosenka.Szkoda że (nie wszystkie) dziewczyny nie potrafią wspierać się nawzajem tylko hejtują …..I w sumie śmieszy mnie jak antyfani słodkich rzeczy lubią BP które są najbardziej słodkim zespołem jaki widziałam 😀 Wracając do tematu Wanna One już są bardziej popularni od I.O.I …

  Polubienie

  • BLACKPINK najsłodszym zespołem :’D Dziewczyny rzeczywiście potrafią być urocze, ale jest dużo o wiele bardziej uroczych zespołów, zarówno girlsbandów jak i boysbandów, którzy na dodatek tworzą uroczą muzykę:)

   Polubienie

   • Słodki komcept to nie slodki sposób bycia. Ogólnie kpop dziewczyny sa urocze, szczególnie młode.
    BP nie mają słodkiego konceptu sa bardzo zbliżone do IKON jeżeli chodzi o muzykę.
    Słodkim konceptem nazywany muzykę wydana przez DIA, April czy OMG. TWICE, GF i gogudan. Wszystko jest na jedno kopyto zaczynając od ubrań, po przez choreografie kończąc na tonacji głosu.
    Niektóre dziewczyny mają takie mocne i dobrze brzmiące wokale a wcale tego nie prezentują.

    Polubienie

  • Myślę, że to nie jest kwestia „hejtowania”, a jedynie wyrażenia własnej opini. Weronika stworzyła bardzo ciekawy post, który wspaniale otwiera pole do dyskusji i myślę, że warto powymieniać się argumentami i myślami zamiast uważać, że każdy kto ma odmienne zdanie jest od razu hejterem. To słowo jest ostatnio nadużywane 😉 Pozdawiam cieplutko 🙂

   Polubione przez 1 osoba

   • Nawet nie wież jak mądre słowa wypowiedziałaś moja droga :).Obecnie występuje tendencja to nazywania hejtem każdej odmiennej opinii na temat czegokolwiek jeśli nie lubisz tego jak wszyscy to sie nie wypowiadaj bo najprawdopodobniej nie masz racji albo nie jesteś fanem k-popu. Jestem ale dobrze zrobionego a nie lipnego zapychacza rynku muzycznego

    Polubienie

 3. Boysbandy generalnie są popularniejsze.
  IOI przetarły im szlaki, ich sukces otworzył im od razu wiele drzwi, które przed IOI najpierw były zamknięte (np. blokowanie przez inne stacje).
  Będą mieli dłuższy okres promocji. Gdyby IOI pozwolono kontynuować wspólną działalność przez te dodatkowe 9-10 miesięcy, mogłyby zrobić jeszcze 2 rewelacyjne comebacki i umocnić swoją pozycję.

  Życzę chłopcom powodzenia, to będzie z pewnością szalony i przepełniony pracą okres dla nich. A jednocześnie bardzo tęsknię z IOI, to był świetny zespół i dziewczyny idealnie się zgrały.

  Polubienie

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s