Stylistka Girls’ Generation ujawnia prawdę dotyczącą niskim zarobków oraz jej myśli na temat odejścia członkiń

Girls-Generation

Stylistka SM Entertainment w programie ujawniła jak mało zarabiają osoby pracujące w branży rozrywkowej.

Seo Soo Kyung jest stylistką dziewczyn z SNSD od roku 2011. Jest bardzo rozpoznawalna, a idole pod jej opieką zawsze prezentują się doskonale na scenie i nie tylko. Obecnie ekspertka modowa prowadzi swojego bloga „Soo’s Style”, gdzie dzieli się wskazówkami dotyczącymi ubrań. Studiuje również stylizację na Chungkang College of Cultural Industries.

Dzięki rozpoznawalności i doświadczeniem w branży, wielu ludzi zakłada, że stylistka zdążyła dorobić się fortuny. Jednak sama Seo Soo Kyung ujawniła, że wyżycie za pensję stylistki jest bardzo trudne. Kiedy zaczynała swoją karierę przez trzy miesiące udało jej się zarobić tylko 300,000 wonów (około 950 złotych).

Seo Soo Kyung wyjaśniała:

„To wszystko to jakiś cyrk. Kpopowi artyści, jak i ludzie, którzy z nimi pracują, mówię tu o stylistach czy menadżerach, mają zazwyczaj niskie pensję. Dzieje się tak, ponieważ wytwórnie, również SM Entertainment, sami dostają niskie wynagrodzenia za współpracę z telewizją. Czy wiecie, że to właśnie SM płaci nam najmniej? Mają tok myślenia w stylu: powinieneś dziękować, że masz szanse pracować z takimi gwiazdami jak Girls’ Generation!”

Stylistka mówi o tym, ponieważ ma nadzieję, że uda się jej coś zmienić, żeby młodsze osoby, dopiero zaczynające, które się tym pasjonują, miały łatwiej.

W wywiadzie Seo Kyung ujawniła także myśli dziewczyn – Sooyoung, Soohyun i Tiffany, które opuściły wytwórnie.

Najpierw uznała, że nie jest to istotne, ponieważ nie sądzi, żeby dziewczyny miałyby się z tego powodu rozpaść, jednak później skomentowała:

„Ludzie ciągle pytają mnie o opinię w tym temacie, jakby to był niewiadomo jak duży problem. Jeśli miałyby się rozpaść, też złamałoby mi to serce, ponieważ jestem ich fanką. Ważne jest to, że członkinie nie traktują odejść poważnie, a ja osobiście myślę, że zespół będzie jeszcze długo działał”

Pochwaliła również Big Bang i ich stylizacje. Cały wywiad można przeczytać tutaj.

Źródło

Reklamy

6 comments

  1. Odważne słowa. Może spodziewała się, że chcą jej się pozbyć, dlatego wyjawiła prawdę. Przy takim scenariuszu to nie miałaby faktycznie nic do stracenia, więc wolność słowa i te sprawy. Jeśli natomiast powiedziała to, mimo konsekwencji, to szacunek dla niej. Gdyby jeszcze to dotyczyło innej wytwórni, ale tutaj otwarcie atakowane jest sm, a chyba każdy wie, co za tym idzie.

    Polubienie

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s