Głosowanie na K-Popowe piosenki!

Znalezione obrazy dla zapytania kpop groups

Wraz z nowym rokiem pojawiają się i nowe pomysły, które warto wcielić w życie. Przybywamy z rzeczą, która na pewno jest bardzo dobrze znana fanom K-Popu, a teraz i polscy fani będą mieli możliwość uczestniczyć w przygotowanym przez ekipę K-Pop Live Polska głosowaniu K-Pop Chart! Chcemy dać możliwość i Wam, abyście mogli oddawać głosy przez okrągły rok na piosenki, które najbardziej wpadają Wam w ucho, a dzięki temu będziemy mogli zobaczyć co w naszym kraju jest najczęściej mile przyjmowane spośród tylu K-Popowych zespołów.

Zwracamy się do Was z pytaniem – czy chcielibyście uczestniczyć w tym głosowaniu i oddawać głosy na Waszych ulubieńców? Wasze zdanie również jest dla nas ważne i chcielibyśmy wiedzieć czy jest to dobry pomysł, aby wcielić tą nowość w życie.

Oczywiście byłyby jedynie małe zasady takowego głosowania, które wyglądałoby następująco :

 • Lista składałaby się z 30-35 piosenek.
 • Oddawać głosy możecie w taki sposób, iż wybieracie ulubione piosenki od 10 do 1.
 • Punktacja dotycząca każdego miejsca wygląda tak :

Dziesiąte miejsce – 2pkt.

Dziewiąte miejsce – 4pkt

Ósme miejsce – 6pkt.

Siódme miejsce – 8pkt.

Szóste miejsce – 10pkt.

Piąte miejsce – 12pkt.

Czwarte miejsce – 14pkt.

Trzecie miejsce – 16pkt.

Drugie miejsce – 18pkt.

Pierwsze miejsce – 20pkt.

 • Pełna lista z oddanymi głosami pojawiałaby się co niedzielę, a nowe piosenki byłyby przez nas wstawiane do głosowania co poniedziałek.
 • Pokazując Wam jakie nowości pojawiły się w poprzednim tygodniu głosować będziecie mogli od poniedziałku do piątku rano.
 • Jeśli pojawiłby się głos z tylko jedną piosenką nie moglibyśmy go zaliczyć, dlatego prosimy, aby znajdowała się jednak Wasza lista od 10 do 1.
 • Utwór od danej grupy znajdować będzie się w zestawieniu prze 15 tygodni. Dlaczego w ten sposób? Jeśli weźmiemy pod uwagę takie zespoły jak BTS, EXO, BIGBANG, Super Junior czy BLACKPINK i Red Velvet piosenki tych artystów jak i innych znajdowałyby się w nieskończoność na liście, a jak wiadomo trzeba zrobić miejsce dla czegoś nowego, dlatego 15 tygodni na liście i na następny raz utwór już się nie pojawia.

Przedstawia się to w ten sposób nasi kochani i teraz zależy od Waszych komentarzy czy chcielibyście brać udział w tych K-Popowych cotygodniowych zestawieniach.

Ostateczne zdanie pozostawiamy Wam!

Reklamy

36 comments

 1. Rozumiem że to będzie wyglądało np w ten sposób. Wybierzecie 35 piosenek ktore zostały wydane od stycznia ewent grudzień i będzie głosowanie, potem z każdym comebackiem jakiegoś artysty piosenka będzie dodawana do listy a najlepsza 20 trafi na listę TOP 20. A po 15 tygodniach wypada z listy tak??

  Polubienie

  • Tak tak! ^ ^ Wszystko się zgadza tylko ogólna lista będzie się składać z 30-35 piosenek, tyle będzie w K-Pop Chart na naszej stronie, a po piętnastu tygodniach (jeśli do tej pory piosenka się utrzyma) wypada z listy. Wiem, że to tak trudno wyjaśnić, ale jak pojawi się pierwsze głosowanie to wtedy też zobaczycie jak to będzie wyglądać 🙂

   Polubienie

 2. Jak wszyscy powyżej jestem za. Na początku mojej przygody z kpopem głosowałam z tych z K-Ville Entertainment i dzięki tym listom w tamtym czasie poznałam sporo nieznanych mi wtedy piosenek i artystów 😀 Tylko mam pytanie, to będą gotowe sondy czy tak jak wcześniej było na K-Ville komentarze pod filmikami/ postami?

  Polubienie

 3. Fajny pomysł, lecz ja nie jestem w stanie przesłuchać aż 10ciu nowości. Mam swoje ulubione zespoły i potrafię polubić jakiś utwór dopiero po wielokrotnym odsłuchaniu gdzieś na playliście. Dlatego moja propozycja jest taka: aby utworzyć listę i jakoś rozbujać zabawę na początek możemy wybrać po 10 utworów, a po pierwszym miesiącu/ dwóch ograniczyć wybór do np 5 kawałków- z listy lub zaproponowanej „poczekalni”, to będzie bardziej realne do zrobienia.
  A czy moglibyśmy się też pobawić w jakieś nasze zabawne rankingi wszechczasów?
  Macie jakieś narzędzia do głosowania na stronie?
  Najpierw zgłaszalibyśmy kandydatury, z których Wy byście robili listę.
  Np najgorętszy ABS w teledyskach, najdziwniejsze nakrycia głowy (fryzury? kreacje? biżuteria? makijaże?), najlepszy fanservice, najnudniejszy MV, najdziwniejszy MV, największe wpadki i skandale, najśmieszniejsze momenty w programach…

  Polubienie

  • Czas tego głosowania będzie trwał pięć dni, ale rozumiem, że wiele osób ma także swoje ulubione zespoły i nie wszystko odsłuchuje, dlatego możemy zrobić wyjątek, że jeśli ktoś nie będzie w stanie wybrać dziesiątki utworów będzie mógł wybrać pięć. Nie możemy skróci u wszystkich do pięciu utworów, ponieważ lista będzie składać się z 30-35 piosenek w dalszych miesiącach i obawiam się, że z pięciu podanych kawałków nie utworzyłaby się takowa lista 😦 Dlatego możemy zrobić wyjątek i jeśli ktoś uzna, że wybranie dziesięciu utworów nie będzie realne może wybrać pięć. Jednak zobaczymy jak będzie się nam to rozwijało jak ruszymy z głosowaniem, to dopiero początek, a nawet jeszcze nie i cieszę się, że podajecie też swoje pomysły co do tego głosowania, dzięki temu będziemy wiedzieć co ewentualnie zmienić lub zrobić, aby każdy miał frajdę w oddawaniu głosów 😊

   Polubienie

 4. Świetny pomysł, zawsze oglądam zestawienia z K-Pop Ville Entertainment, ale chętnie będę oglądała coś przygotowanego od Was. Jestem jak najbardziej za!

  Polubienie

 5. Bardzo podobne do [TOP 60] K-POP SONGS CHART od K-Ville Entertainment na yt. Tam głosuję, więc i tutaj będę brać czynny udział.
  Ciekawi mnie jak się głosy rozłożą w porównaniu do listy powyżej i czy gusta międzynarodowych fanów są podobne do naszych, polskich.

  Polubienie

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s