SHINee zakończyło swój pierwszy koncert bez Jonghyuna

Jonghyun,SHINee,Jonghyun

SHINee zakończyło swój pierwszy koncert od śmierci Jonghyuna w grudniu 2017 roku.

17 lutego grupa rozpoczęła swoją japońską trasę stadionową „SHINee WORLD THE BEST 2018 – FROM NOW ON”. SHINee wystąpiło ze swoimi hitami oraz nowym japońskim singlem, w którym słyszymy głos Jonghyuna. Na scenie znajdował się także specjalny mikrofon z różą, by upamiętnić miejsce Jonghyuna w grupie.

Lider Onew powiedział:

Wszyscy, minęło dużo czasu. Jesteśmy zdenerwowani zobaczeniem was po tak długim czasie.

Key podzielił się:

Przygotowaliśmy się starannie w tym krótkim czasie. Myślę, że może być nieperfekcyjnie. Będziemy ciężko pracować, aż do samego końca, więc opiekujcie się nami.

Taemin powiedział:

Wszystko co zrobiliśmy z Jonghyunem jest ważnym wspomnieniem. Był jak rodzina i zawsze będziemy go pamiętać.

Minho dodał:

Nie tylko na tej scenie, ale na każdej późniejszej scenie, będziemy czuć jak jest nas tu pięciu. Wszyscy, obiecajcie też jedną rzecz. Mam nadzieję, że wszyscy będziecie pamiętać Jonghyuna.

Kolejny koncert „SHINee World the Best 2018 From Now” będzie miał miejsce 26-27 lutego w Tokio.

źr: (1)

 

Reklamy

9 comments

 1. Wielki szacun dla chłopaków, że powrócili do koncertowania. Dla nas fanów to wciąż bolesne, nie wyobrażam sobie jak trudne to musi być dla nich. Wykazali ogromną siłę dla zespołu i fanów. Trzymam mocno za nich kciuki i zawsze będę wspierać, a w sercu Shinee pozostanie na zawsze OT5.

  Polubienie

 2. Oglądałam filmiki na YT z tego koncertu Shinee, i na scenie było tak pusto bez niego.
  Cieszę się że chłopaki nadal pracują nad muzyką, nad tym co kochają, jestem lewna ze Jonghyun im kibicuję.
  Shinee musi działać dalej, bo dla nas fanów to będzie zawsze 5osobowa grupa.
  4członków ciałem, 1 duszą i sercem.

  Polubienie

 3. Niby wszyko pogodziłam się z jego śmiercią, niby kilka dni zajęło mi wypłakanie wszystkich łez, niby śmierć na świecie jest tak oczywiste…
  Przez te dwa miesiące nie myślałam o nim za dużo, za każdym razem kiedy widziałam jego zdj uśmiechałam się ale prawda jest taka że nawet jeżeli tego nie odczuwam bez przerwy to od 18 grudnia jestem pusta, poprostu pusta. Jako osoba chora na depresję od prawie że 5 lat jestem w stanie wyobrazić sobie co przechodził, co musiał czuć, nam, chorym nie da się pomóc od tak, zwykłe słowa nie pomogą w 100 procentach, nie dajemy do siebie dotrzeć, mamy zakryty umysł swoimi myślami tak przykrymi że to nas aż boli, nie umiemy wstać z łóżka, nie możemy albo śpimy za dużo, w pewnym momencie przestajemy co kolwiek odczuwać, przestajemy walczyć, jedynek czego pragniemy to odpoczynku i wiecznego snu, jestem po próbie samobójczej, wiem że gdyby Jonghyun jednak przeżył to żałował by tego, większość żałuje…

  Polubienie

  • Nic nie zostało jeszcze ogłoszone. Ostatni koreański album mieli w 2016, więc normalnie można byłoby się spodziewać comebacku w 2018, ale po śmierci Jonghyuna nie spodziewałabym się nic nowego do 2019, najwcześniej końca 2018.

   Polubienie

 4. Słuchałam relacji z koncertu. Gdy puścili piosenkę Jonghyuna… ten głos… Jakby naprawdę stał na scenie. To było dziwne uczucie. Gratulacje dla chłopaków za siłę i odwagę ❤️️

  Polubienie

 5. W sumie… nawet nie wiem, co mam teraz myśleć o SHINee… Jjong nas zostawił bez słowa, nawet nie wiemy, czy chciałby, by chłopcy kontynuowali bez niego, dla nich również nic nie zostawił. Muszą teraz brnąć do przodu na oślep… Przyznam, że nie jestem w stanie słuchać ich piosenek, cały czas. Dopiero, gdy przez miesiąc zrobiłam sobie od nich przerwę, zauważyłam, jak bardzo obecni byli w moim życiu. Dopiero niedawno zdecydowałam się posłuchać mojej ulubionej piosenki od nich, ale był to dla mnie ból.

  Polubienie

  • Zostawił list. To bardzo dużo, bo wbrew pozorom mało samobójców go zostawia. I nie sądzę, że chłopcy brną na oślep. W końcu znali go od wielu lat, wiedzą, co by pomyślał. Poza tym, że to była jego decyzja, a oni podjęli swoją, Jonghyun kochał muzykę całym sercem. Jakby miał totalnie gdzieś Shinee, jak i swój album, za nic w świecie nie nagrywałby z nimi tej piosenki. Po prostu by to olał i albo zrezygnował z biznesu, albo popełnił samobójstwo szybciej. Jednak on zaplanował to tak, żeby dokończyć wszystkie projekty. Myślę, że to daje odpowiedź na wiele pytań.

   Polubienie

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s