BigHit Ent. przebija BIG3 i odnotowuje największy zysk w 2017 roku

bts

W skład BIG3 wchodzą trzy koreańskie wytwórnie, które uchodzą za najpopularniejsze i najbogatsze.  Są to: SM Ent., YG Ent. oraz JYPE. Każdego roku walczą ze sobą o jak największe zyski. Jednak w 2017 roku, to BigHit odnotowała największy zysk.

22 marca, wytwórnia opublikowała rezultat finansowy za 2017 rok. Dane pokazały, że BigHit zarobiła w 2017 roku 32,5 miliarda wonów (nieco ponad 100 milionów zł) netto, co stanowi około 214%, w porównaniu z rokiem poprzednim.

2017 Dochody

 • 1. YG 349.86 miliardów KRW (około 1.3 miliarda zł)
 • 2. SM 377.45 miliardów KRW (około 1.4 miliarda zł)
 • 3. JYP 102.24 miliardów KRW (około 390 milionów zł)
 • 4. Big Hit 92.40 miliardów KRW (około 360 milionów zł)

 

2017 Zysk Netto

 • 1. Big Hit 24.56 miliardów KRW (około 90 milionów zł)
 • 2. JYP 16.36 miliardów KRW (około 63 milionów zł)
 • 3. YG 11.91 miliardów KRW (około 26 milionów)
 • 4. SM -4.70 miliardów KRW (około 2 milionów zł straty)

Mimo, że wytwórnia BigHit osiągnęła niższy dochód niż BIG3, to ze względu na niskie wydatki, osiągnęła największy zysk netto. Eksperci uznali, że BigHit osiągnęła największy sukces w branży muzycznej.

Wyniki są tym bardziej zaskakujące, zważywszy na fakt, że BigHit ma pod swoimi skrzydłami tylko jeden kpopową grupę, BTS.

Grupa miała udaną międzynarodową promocję i trasę, co pomogło osiągnąć agencji tak wielki sukces.

Gratulacje dla wytwórni! Życzmy dalszych sukcesów dla agencji i zespołu!

Źródło: allkpop.com

Reklamy

34 comments

 1. Ale ja nie powiedziałem że to big hit ma zastąpić sm.Oczywiscie było by bardzo miło.Sm sie wypaliło i nie powinno byc dłużej na pierwszym miejscu. zespoły znajdujące się pod ich skrzydłami nie prowadzą a wytwórnia jest mało innowacyjna obecnien ie mają kompletnie na siebie pomysłu i ratują się czym popadnie. Najprosciej mówiąc SM nie jest cool

  Polubienie

 2. BigHit dobrze sobie radzi bo ma jeden popularny zespół i nie ma co się dziwić, ale w takim tempie nigdy nie dostanie się do BIG3, halo mają jeden popularny zespół, a artyści z BIG3? Prawie wszyscy odnieśli tam sukces i są bardzo popularni i to logiczne że jak ma się jeden zespół to ma się mniejsze wydatki, bo w BIG3 jest dużo artystów i jest dużo więcej wydatków

  Polubienie

 3. Myślę że co nie wszyscy przeczytali artykuł ze zrozumieniem,
  1/ To jest zestawienie za jakiś okres czasu, nie wiem po co piszecie o tym że za kilka lat BTS pójdzie do wojska – to nie jest istotne, za jakiś czas ranking pewnie ulegnie zmianie
  2/ Owszem Big Hit ma jedną grupę ale inwestuje rozsądnie pieniądze, pamiętajcie że jakiś czas temu groziło im bankrudztwo więc sukces jest ogromny – nawet amerykański Forbes zachwyca sie marketingiem i sposobem prowadzenia firmy Big Hit.
  3/ To że BIG3 ma więcej grup w które musi inwestować, więcej wydatków itp, zarabiają najwięcej ale widocznie kiepsko gospodarują pieniędzmi, nikt im nie każe zatrudniać aż takiej ilości pracowników, wydawać aż takie pieniądze na promocje, i np. kupować piosenki zagranicznych kompozytorów za grube pieniądze a tak na prawdę wpływy za piosenki nie są aż takie duże, powinni się przede wszystkim skupić na promowaniu np kilku grup a nie wypuszczać jedną za drugą które nie przynoszą zysków, ktoś się przeliczył, że ilość grup przełoży się na zysk, a tu zonk, i znane grupy trochę na tym cierpią ponieważ zamiast inwestować więcej w grupy które okazały się sukcesem i przez jakiś czas na nich się skupić, tworzą nowe grupy a zarazem powiększają koszty.

  Polubienie

  • Wreszcie ktoś napisał o tych piosenkach. SM np. pakuje kupę hajsu w kupno praw autorskich i w kompozytorów z zagranicy. BTS owszem tez nie wszystko piszą sami, ape jednak wiekszosc. To spora oszczędność. Poza tym bts ma kupę hajsu choćby z kontraktu z pumą. Do tego big hit zawsze ma swoich sprawdzonych pracowników i się ich trzyma. Nie szuka do każdej piosenki innych choreografow, producentów czy reżyserów MV. To naprawdę duża oszczędność.

   Polubienie

   • Z tym i ja się zgadzam. Dlatego choćby YG jest wyżej, bo ta agencja od dawna znana była z tego, że daje swym artystom więcej swobody w tworzeniu muzyki.
    Sytuacja z sm denerwuje tym bardziej że mają zdolnych ludzi u siebie a nie pozwalają się im wykazać. Ich taneczni liderzy powinni byli być szkoleni również w kierunku tworzenia choreografii by w ten sposób pomagać zespołom i być również z tego znanym.
    JYP właśnie debiutuje zespól który jest praktycznie samowystarczalny w tej kwestii, mają trio które już wyprodukowało i napisało sporo piosenek, potrafią też sami stworzyć układ, a w razie braku osoby umią zapełnił jej brak, taki zespół wystarczy jedynie nadzorować i im pomagać.
    SM powinno w tej kwestii brać od nich wszystkich przykład.

    Polubienie

 4. Jeżeli przebicie Big3 w jakiejkolwiek kategorii nie jest wyczynem to co nim jest ? Wytwórnia o której mało kto miał pojęcie wybija się do takiego stopnia że jest w stanie (posiadając tylko jeden zespoł) zrównać się z największymi na runku którzy maja stabilną pozycje od lat.No przepraszam że to powiem ale osoba która to napisała jest największym idiotą i ignorantem chodzącym po tym świecie.A to wszystko wynika z zazdrości której ja nie rozumiem.Czemu macie taki problem że może się pojawić ktoś inny i odnieść sukces burząc przy tym istniejący o tej pory porządek.Nie jest powiedziana że Big3 zawsze będą na topie bo każdy ma do tego prawo.
  Wracając do zysków to ze BigHit ma jeden zespol przynoszący zyski nie oznacza że wydaja mniej bo żadna wytwórnia nie wydaje tyle ile zarobiła bo by sienie utrzymała to chyba proste.Poza tym nikt przy zdrowych zmysłach nie robił by tak drogiej promocji skoro można ją zrobić za normalne pieniądze i osisgnac 10-20 krotne zyski czy myśliciele że jak ktoś zarobił na płycie np.10mln to wyda wszystkie pieniądze na stworzenie następnej ? Nie ! tak naprawdę wydaje się jakaś nie wielką cześć tego.Wiec nie wiem skąd niektóre osoby mają podejście ze ile się zarobi tyle się powinno wydać, po co by się pokazać ? wy tez tak szastacie pieniędzmi ?Każdy wydaje tyle ile potrzebuje nic wam do tego. Tłumaczenie że Bighit mając jeden więcej zaoszczędzi jest bezsensowne.Bo skoro maja jeden zarabiający zespól to chyba oczywiste ze wydadzą na jeden a nie na 5 GENIUSZE.
  Bardzo dobrze że racjonalnie wydaja pieniądze przynajmniej liczą siły na zamiary.Pomyślcie sobie że zyski z całego roku pokrywają wydatki z całego roku czyli: Podstawowe utrzymanie wytwórni(rachunki podatek itp.
  zapłacenie pracownikom i nie musi być ich nie wiadomo ilu bo każdy ma tyle ile potrzebuje nie każdy musi mieć armie osób potrzebnych do układania komuś włosów. Widać Bighit potrzebuje 40 pracowników by funkcjonować i nawet gdyby miał 5 zespołów to dużo większa liczba pracowników nie była by konieczna z racji że nie ci sami pracownicy zajmują się tymi samymi zespołami na zmianę nie są przypisani do konkretnego na wieki wieków,no chyba że Menagerowie .Sm ma 600 pracowników ale jeżeli natkniecie się na stary artykuł o stylistce SNSD to zauważycie że SM płaci nędzne pieniądze bo uważa że masz zaszczyt pracownia w tej wytwórni 😉
  Sm jest an minusie ma co prawda dużo zespołów przynoszące zyski ale poszukajcie ilu pracowników mają a kupowane przez nich piosenki tez nie mało ich kosztują.Ci którzy robią własną muzykę zaoszczędzą na tym.
  Mówienie ze Yg miało by lepsze zyski z BigBang pokazuje tylko to że bez Bangów Yg nie istnieje że bez nich miało by sobie nie poradzić.Bangi nie są wieczne i Yg musi sobie poradzić bez nich. Jyp z całej trójki stoi najlepiej bo ma jakieś perspektywy na najbliższe lata i dochodowe zespoły jak Got7,Twice i Strykids które zapewnią im kilka spokojnych lat.
  Zal mi naprawdę osób które nie mają się do czego przyczepić i chcą zgnoić BTS za to że odnoszą sukcesy na który sami sobie zapracowali przyczepiają się do każdego aspektu ich kariery BO PRZECIEŻ NIE SĄ Z BIG3 A NASZE ULUBIONE ZESPOŁY TAK I TO ONI ZASŁUGUJĄ NA WIĘCEJ.WIĘC JAK ONI ŚMIĄ ISTNIEĆ I RYWALIZOWAĆ Z NASZYMI ULUBIONYMI ZESPOŁAMI.To się nazywa wolny rynek drogie dzieci a konkurencja jest po to by pokazać że Wygra najlepszy 😛

  Polubienie

  • yyyy… nikt tu nie „gnoi” BTS, no chyba ze ja nie czytam ze zrozumieniem…
   Nie sadze, by ktokolwiek umniejszal zaslugi BTS bo to czego dokonali w tak krotkim czasie zasluguje na szacunek.
   Mysle, ze trudno jest porownac dochody wytworni posiadajacej jeden zespol i inwestujacej tylko w ten zespol z wytwornia, ktora tych zespolow ma kilka, ale tylko 2-3 z nich przynosza jakie takie zyski…
   A tak na marginesie to mam nadzieje, ze BH ma jednak jakis nowy zespol w zapasie bo, nie ma sie co czarowac, BTS za 3-4 lata idzie do wojska i co wtedy…?

   Polubienie

   • Właśnie o to chodzi. BIGHIT ma tylko jedne zespół który przyniósł mu takie zyski i właśnie lepiej by miał jakoś inny w planach bo nie długo wiadomo chłopaki pójdą do wojska i lipa będzie. Po prostu nie ukrywajmy tego że BIGHIT ma takie zyski dzięki bts bo to jest wiadome. Nie ekstra to złe ale musimy spojrzeć na to ile osób pracuje w BIGHIT a ile np. YG no różnica jest bardzo duża.

    Polubienie

    • Teraz to lekka przeginka. Tak samo ja mogę powiedzieć że BIGBANG się skończyli bo poszli do woja, i co? Zaraz na mnie wjedzie całe stado fanek. Mówicie nagle o tym że BTS zaraz się skończy bo pójdą do woja… to ja mogę powiedzieć to samo o BANGach. Poczekajmy co będzie jak już wyjdą z wojska… wtedy możemy dopiero ocenić czy zespół się skończy.

     Z resztą przecież BigHit ma takie zyski, kasy nie wydaje i te wszystkie wasze argumenty… jest w stanie wyżyć z tych zachomikowanych pieniędzy przez dwa lata służby XD

     Polubienie

     • Przecież nikt tu nie pisze że BTS się skończą!
      Prawdą i faktem jest, że BTS jako zespół zniknie na dwa lata, kwestią jest w jaki sposób pójdą do wojska, czy wszyscy razem, czy po kolei, tak czy siak solowe aktywności moga nie przynieść odpowiednich dochodów.
      Kolejno, zwykłe rozumowanie na przyszłość. BTS wieczne nie jest i nie będzie. Różne rzeczy się zdarzają i choć tego im nie życzę bo wolałabym, by byli jak Bangi to sława ich może równie szybko minąć jak przyszła. Z tego prostego powodu BH powinno pomyśleć o tym jak zabezpieczyć przyszłość.
      Poza tym tak troszkę dziwnie, bo za chwilę zostaną agencją z jednym jedynym zespołem.
      I choć wielu tu chwali BH to ja radze się zastanowić dlaczego nawet autor artykułu zapomniał o Homme i dlaczego jedna z osób agencję tę opuściła.

      Od siebie dodam, że martwi mnie minus u SM i mam nadzieję, że troszkę przemyślą swe wydatki. Powinni dać więcej swobody swoim idolom w tworzeniu utworów to już coś zaoszczędzą ;P

      Polubienie

     • Pamietaj tylko o tym, ze to sa dwa lata bez nowych plyt, promocji i koncertow… dwa lata nieobecnosci na rynku muzycznym, ktory codziennie zmienia sie jak w kalejdoskopie, codziennie debiutuja nowe zespoly…
      BH powinno zrobic cos, by nie dac o sobie ZAPOMNIEC przez te dwa lata, a nie tylko PRZEZYC

      Polubienie

 5. Gratulacje dla wytwórni ale nie ma co zbytnio ich zysków porównywać do wielkiej trójki gdzie oni maja kilka zespołów. BIGHIT skupia się tylko i wyłącznie na BTS co z jednej strony jest dobrze ale z drugiej jeśli powstanie inny zespół w tej wytwórni to obawiam się jak potoczą się ich losy. BIGHIT potrafi gospodarować pieniędzmi i to dlatego. Mają mniej ludzi na utrzymaniu niż w Wielkiej trójce. Mam nadzieję że mniej więcej mnie zozumieliscie Nie chce obrażać BIGHIT wręcz przeciwnie jetsem miłe zaskoczona ale spójrzmy bardziej jak to wszystko wygląda w wytwórniach tych.

  Polubienie

 6. W 2017 roku był podobnych artykuł z zacięciem finansowym, w których ekonomisci wypowiedzieli się, że akcje gełdowe BH są droższe niż JYP i na giełdzie znajdują się na 2 miejscu (zaraz po SM) To wszystko wskazuje, że BH umniejętnie wspina się na po szczebelkach i mnie szczerze, mnie obchodzi to czy oni mieli łatwiej uzyskać duże zystki, jeżeli z wytwórni, która 4 lata temu miała zbankrutować teraz są porównywani do BIG3. Biję brawa że tak podnieśli się. Ktoś porównał, że zyski z BTS są porównywalne do zysków BB, no nie sądzę. W grudniu/styczniu (?) był artykuł, gdzie koreańscy ekonomiści powiedzieli że wartość rynkowa BTS przebiła wartość PSY (Gangam Style), a była to największa wartość w historii kpopu 😉

  Polubienie

 7. Niech się cieszą. To że przebili ich tylko w zysku wcale niczego nie umniejsza. Oznacza to tylko, że racjonalnie gospodarują zasobami. Polecam przeczytać artykuł na podstawie którego allkpop napisał ten artykuł. Wydała to jakaś agencja/gazeta finansowa i fajnie to wszystko opisali.
  Co do reszty, BigHit tak naprawdę zaczęło wzmacniać swoją pozycję finansową od 2-3 lat (a funkcjonują 12, włącznie z czasem współpracy z JYP), nic dziwnego, że skoro mieli średnie wyniki finansowe, to ich inwestycje nie były okazałe. Mieli pod sobą tylko Homme, BTS i do niedawna któregoś z byłych członków 2PM (prawdopodobnie również kilku treeine ale tego nie jestem pewna). Gdzieś przeczytałam, nie pamiętam gdzie więc info niepotwierdzone, że kilka lat temu łączna ilość pracowników wynosiła ledwie 40 osób.
  Jedna grupa się wybiła i skoro dostrzegli szanse, większość środków zainwestowali w BTS, co im się zwróciło. Tak jak powiedziałam wyżej ograniczona środki nauczyły ich szukać oszczędności gdzie się da przy nie obniżaniu jakości. Jak ktoś się interesuje zespołem to wie o co mi chodzi, reszty nie będę zanudzać.
  Także ja im gratuluję 🙂

  Ps. Może nie powinnam pytać tu, ale komentarze wyżej przypomniały mi o pewnej sprawie. A mianowicie, kilka miesięcy temu poszła plota, o tym, że BigHit planuje nową grupę, nawet jakieś zdjęcia chłopaczków się przewijały. Ktoś może coś wie na ten temat bo jestem ciekawa 🙂

  Polubienie

  • Co do nowej grupy BH, od 2/3 lat krążą zdjęcia niby trainee BH, którzy mieliby być w tym zespole, ale szczerze – wątpię. Są to dorośli ludzie, nie nastolatkowie, a zdjęcia niektórych są pomieszane ze zdjęciami innych nugu artystów. Jakiś czas temu fani BH zaobserwowali 3/4 młodych chłopaków (wyglądali na 17/18 lat) którzy często są w BH, ale szanując ich prywatność, nie ma zdjęć ich twarzy z bliska. BH chce wypuścić nowy zespół, który będzie przede wszystkim skupiał się na promocji z Ameryce, ale póki co nie mamy nic od 2016, prócz domysłów i fejkowych zdjęć.

   Polubienie

   • O wielkie dzięki za info 🙂 czyli jak na razie nie ma co czekać z niecierpliwością 😦 a szkoda bo nawet jak sami by sobie piosenek nie pisali, to agencja współpracuje z fajnymi producentami. Ale cóż będę musiała obejść się smakiem 😂

    Polubienie

 8. No właśnie maja zysk bo nie wydaja pieniędzy, JYP, SM czy YG to co zarobią na jednym comebacku zaraz inwestują w inny.
  Big Hit nie mają w co inwestować, nie sa w stanie wydawać BTS albumów co miesiąc… tak że żaden wyczyn…

  Polubienie

  • Żaden wyczyn? Przebicie BIG3 to żaden wyczyn?
   Jakby było tak jak mówisz to BigHit zarabiało by, a potem trzymało troszkę u siebie pieniążki i zaraz znowu by inwestowało w inny comeback, tylko że znowu w BTS. I wyszło by to samo. Więc taki argument jest bezsensowny.
   A poza tym porównując, że BigHit ma głównie tylko jedno źródło dochodów: BTS, a inne wytwórnie mają wiele zespołów to jest naprawdę wielki wyczyn. I

   Polubienie

   • No właśnie osoba u góry ma rację (oprócz tego tekstu o wyczynie, bo tu akurat można dyskutować).
    YG ma największe dochody, bo ma u siebie kilka zespołów. Które nieźle zarabiają. Ale przez to, że tych grup jest kilka, rośnie ilość pracowników, których mają pod sobą, koszty promocji, teledysków, tras itp itd. czyli WYDATKI.
    Z kolei BigHit ma większy zysk netto, bo z racji mocnego promowania tylko BTS ma mniej ludzi do opłacenia czyli mniej wydatków.
    BTS są światową sławą, więc generują duże zyski, które wytwórnia może sobie chomikować.
    Jakby YG miało tylko BigBang, to ich zyski też byłyby większe, niż obecnie. Ale oni z zarobionych na chłopakach pieniędzy finansują promocje dużo mniejszych zespołów, jak IKON czy Blackpink. Wpakowana w nich kasa jakoś specjalnie się YG nie zwraca, więc te zyski nie są oszałamiające.

    To jest proste i logiczne, więc nie ma się co kłócić.

    Polubienie

   • Największy zysk w 2017 roku miało SM potem YG. Nauczcie sie czytać.
    Tyle że i SM najwięcej wydało pieniędzy bo wyszli na minusie.
    big Hit to na co ma wydawać?
    Ile BTS wyda albumów rocznie 3? I max 2 trasy koncertowe. Do tego jakieś tam solowe aktywności.
    Dlatego udaje im się najwiecej zaoszczędzić.
    W domowym budżecie masz tak samo jak nie masz wydatków to możesz jak największą część wypłaty odłożyć.
    Big Hit zarobili 360, wydaje mi sie ze tyle to sami czlonkowie Big Bang zarobili na solo albumach i trasach w ubiegłym roku.
    Tyle ze YG nie sypnie takiemu GD, czy Taeyang jakiś groszy masz i.się ciesz.
    Większość z tego co zarobią trafia do nich.do kieszeni.

    Polubienie

Dodaj komentarz ^^

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s